Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yatağan'da Yakalandı Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yatağan'da Yakalandı

Muğla Valiliği ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çilek projesinin 7. etabının çilek fide dağıtım töreni, Yatağan'ın Bencik mahallesinde düzenlendi. Bir milyon çilek fidesi temin edilen törende dikim ve hasat yapıldı. Etkinlikte öğrencilere çilek ikram edilerek, saksıda çilek dağıtıldı.
Fide dağıtım törenine Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ilçe protokolü, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.
Törende konuşan çiftçi Sıla Eskici, anneannesinden ve dedesinden öğrendiği çiftçiliğe bu proje ile ilk adımını atacağını ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, "İl genelinde iki yılda 587 dekara ulaşan bir üretimden söz ediyoruz.TUİK verilerine göre geçen yıl 1 dekar alanda 3 bin 507 ton çilek üretimi gerçekleştirildi. Bununda 210 dekar alanda 945 ton üretimle yüzde 20'sini Yatağan sağlıyor. 2021 yılı itibariyle çilek projeleri kapsamında yaklaşık 33 milyon lira gelir elde edildi" dedi    
Konuşmaların ardından üreticilere 7'nci etap çalışmaları kapsamında protokol tarafından çilek fidesi dağıtımı yapıldı. Daha sonra üretici Mustafa Dere'ye ait bahçede çilek dikimi ve hasadı yapılarak program sonlandırıldı.