Son iki senedir pandemi koşulları sebebiyle Bodrum’da halka kapalı online mevlit okutulması ve Bursa’da sanatçının mezarı başında dualarla anılmasıyla gerçekleştirilen faaliyet, bu sene kaldığı yerden devam edecek. Zeki Müren sevenlerin büyük bir özlemle beklediği Bodrum Antik Tiyatro’da yapılacak olan konser, 2019 senesinden bu yana Bodrum Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşiyor.


24 Eylül gecesi gerçekleşecek konserde, 110 kişilik kadrosuyla Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan iş insanları ve CEO’larından oluşan C-Majör İş’ten Sesler Korosu, iş insanlarının solo performansları, sürpriz sanatçılar, Klasik Türk Müziği’nin usta isimleri Melihat Gülses ve Çetin Körükçü sahne alacak. Gecenin sunuculuğunu ise ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Papuççuoğlu üstlenecek.

Tüm mal varlığını TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına bağışlayan Sanat Güneşi Zeki Müren, vefatından bu yana, iki vakıf tarafından, kabrinin yer aldığı Bursa’da ve çok sevdiği Bodrum’da anılıyor. Son iki senedir pandemi koşulları sebebiyle halka açık mevlit ve konser organizasyonlarının gerçekleştirilemediği anma etkinlikleri bu sene kaldığı yerden devam edecek.
24 Eylül 2022, saat 14.30’da sanatçının Bodrum’da yer alan ve müze olarak kullanılan evinde halka açık mevlit okutulacak. Aynı gün akşam saat 20.00’de ise Antik Tiyatro’da anma konseri gerçekleştirilecek. Bodrum Belediyesinin ev sahipliği yaptığı konserde, 110 kişilik kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen iş insanları ve CEO’larından oluşan C-Major İş’ten Sesler Korosu yer alacak.


Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, organizasyonda önemli rol üstlenen C-Majör İş’ten Sesler Korosu Kurucusu Recai Çakır ve aralarında Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şen ve Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık gibi iş insanlarının bulunduğu bulunduğu C-Majör İş’ten Sesler Korosu, her yıl sosyal farkındalık oluşturmak adına çeşitli konserler düzenliyor. Koronun şefliğini Emre Işık’ın üstlendiği konserde, klasik Türk müziğinin usta isimleri Melihat Gülses ve Çetin Körükçü sahne alacak. Konsere sürpriz sanatçılar da katılarak geceye renk katacak. Gecenin sunuculuğunu ise ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Papuççuoğlu üstlenirken, gazeteci Nebil Özgentürk de, Zeki Müren için hazırladığı belgeselden küçük bir özet sunarak ve Zeki Müren’e ait bir şiir okuyarak etkinlikte yer alacak.

Kaynak: İHA