Muğla'nın Marmaris ilçesi belediyesinde görevli özel güvenlik görevlileri Ercan Ayhan ve Turgay Aydoğan, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda buldukları içinde toplam 50 bin liralık döviz ve Türk lirası bulunan çantayı polis aracılığıyla sahibi olan Rus turist Sergei Lunekla ulaştırdı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Ayhan ve Aydoğan'ı örnek davranışları nedeniyle kutladı.

Marmaris Belediyesi'nde görevli özel güvenlik görevlileri Ercan Ayhan ve Turgay Aydoğan, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'ndaki gece nöbetleri sırasında, bir çanta buldu. Aydoğan ve Ayhan, içinde yüklü miktarda toplam 50 bin liralık döviz ve Türk lirası, pasaport ve kimlik kartı bulunan sırt çantasını birinin unuttuğunu düşünüp, durumu, polis merkezine bildirdi. Ardından da çantadaki kimlik bilgilerinden çantanın sahibi olan Rus turist Sergei Lunekla'ya ulaşılıp, çantası teslim edildi. Çantasının bulunmasına sevinen Lunekla, görevlilere teşekkür etti.
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, örnek davranışları nedeniyle özel güvenlik görevlileri Ercan Ayhan ve Turgay Aydoğan'ı kutlayıp, "Belediyemizin her ferdi gibi doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden çalışan bu iki arkadaşımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: DHA