Yaptıkları projelerle Teknofest'e katılan ve ilk 10'a girme başarısını gösteren Muğla takımları Teknofest Finalleri Ödül törenine davet edildi. Samsun Çarşamba Havalimanına kurulan Teknofest alanında 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında takımlar projelerini sergilemeye başladı. Roket, elektrikli otomobil, insansız deniz aracı, alternatif enerji tasarımları ve yangın erken uyarı sistemi projeler Muğlalı öğrenciler tarafından sergileniyor.

Elektrikli otomobiller kategorisinde Muğla Şehit İlhan Ziya Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muteg EA ve Muğla EA takımlarıyla, Roket ve Turizm teknoloji alanlarında Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi Kavaklıdere Roket Takımı ve Akya Takımlarıyla, insanlık yararına teknoloji alanında Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Martılar Teknoloji Takımıyla ve Kutup Araştırmaları alanında Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Teknoloji Takımı ile Samsun’da düzenlenen Teknofest Karadeniz final sergisi ve ödül törenine davet edildi.

Teknofest Karadeniz ödül töreni 4 Eylül 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Kaynak: İHA