Kongrenin açılışında Muğlaspor'un borcu açıklandı. Kulübün; futbolcu, çalışan, piyasa, yöneticilerin alacağı, yapılandırılan ve diğer kurumlara olan toplam borcunun 7 milyon 148 bin lira olduğu belirtildi. Ayrıca Muğlaspor'un toplam geliri ile giderinin yaklaşık 9 milyon lira olduğu açıklandı.

ÖNCEKİ BAŞKAN ALİ ÇAKIR: "BAHATTİN GÜMÜŞ HARİÇ KİMSEDEN DESTEK GÖREMEDİK"

Muğlaspor önceki başkanı Ali Çakır, "Bu beraberliği ve birlikteliği takımımız mücadele ederken de görmek isterdik. Liderliğe kadar ulaştığımız o dönemlerde gerekli desteği göremedik. Bana yapılan yapılmasın diye yeni yönetimin yanında olacağım. Muğlaspor camiası Bahattin Gümüş'ün kıymetini bilmeli. Başka hiçbir siyasi partiden ve yetkililerden destek alamadık. Bu benim sitemimdir. Menaf Kıyanç'a bu konuda destek olun. Yalnız kalacağını düşünmüyorum ama yine de uyarmak istiyorum" dedi.

BAŞKAN GÜMÜŞ: "MUĞLASPOR'U EL BİRLİK BİR ÜST LİGE ÇIKARALIM"

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Muğlaspor kongreleri normalde 2 yılda bir yapılması gerekiyor. Biz her yıl yapıyoruz. Muğlaspor'a bu zor ekonomik şartlarda sahip çıkan başkan ve yönetimlerini kutluyorum. Her yıl ben kongrede telaşlanıyorum. Takıma sahip çıkan olacak mı diye tedirgin oluyorum. Bu ekonomiyle alakalı bir durum. Diğer ilçeler ekonomileriyle bu işi büyüttü. Artık Muğlaspor Muğla'nın değil, Menteşe'nin bir takımı oldu. Bizler de Menteşe Belediyesi olarak ilçemizde spora önem veriyoruz ve gereken desteği tüm spor kulüplerine veriyoruz. Muğlaspor'a, bu kentin markasına sahip çıkacağız. Sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Muğlaspor'un değerini, kıymetini bilelim. Muğlaspor'u el birlik 3'üncü Lig'e çıkaralım" ifadelerini kullandı.

MENAF KIYANÇ: "KISA VE UZUN VADELİ TÜM PLANLARIMIZ HAZIR"

Muğlaspor Başkanı Menaf Kıyanç, "Köklü bir geçmişe sahip kulübümüzün bu durumu sizi de beni de üzüyor. Bu takımın hak ettiği yer burası değil. Ekibimle elimizden gelen ne varsa yapacağız. Başarı iyi bir sistem ve güzel bir planlama ile gelmektedir. Sportif ve ekonomik anlamda Muğlaspor'u başarıya ulaştırmak istiyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz yönetim ile buna inandık. Herkesle çalışmaya hazırız. Vakit birleşme vakti, vakit birlikte hareket etme vaktidir. Kısa ve uzun vadeli tüm planlarımız hazır. Yönetime giren tüm arkadaşlarımızdan 250 bin lira para istedik. Bu yönetimde başkan tek başına karar vermeyecek. Yönetim olarak ortak kararlar alacağız. Biz önce düşüncemizi dile getireceğiz. Ardından Muğlaspor'un çıkarı için doğru bir karar alacağız" dedi.

"MUĞLASPOR'DA BAŞKAN VE YÖNETİCİ OLMAK O KADAR UCUZ OLMAYACAK"

Kıyanç, "Her dönem kulübün borcu artıyorsa burada bir sorun var. Özellikle ekonomik ve sportif başarıdan söz ediyorum. Borcun her dönem gittikçe artmaması gerekiyor. Bunu başarmak istiyoruz. Muğlaspor'a yönetici ve başkan adayı olmadığının çok ucuz olmadığını, bunun çok değerli olduğu bir şey olduğunu göstereceğiz, bunun olmasını istiyoruz" diye konuştu.

KULÜBÜN TİCARİ İTİBARI YOK

Menaf Kıyanç, "Maalesef kulübümüzün ticari itibarı yok. Vergi borçları takımın elini kolunu bağlıyor. Muğlaspor'un eski gelirleri yok oldu. Bizim bunları bir daha kazanmamız gerekiyor. Gelir elde edecek çalışmalar yapacağız. Bizim her düşüncemiz doğru olaca diye birr durum yok. Muğlaspor'un iki farklı taraftar grubu var. Birleşip birleşmeme konusunda isteerim ama tabikikendileri bilir. Muğlaspor için sorunlarımıza ara verelim. Birlikte Muğlaspor'u destekleyelim. Taraftarlarımızdan rica ediyoruz. Bizler yararlı olmak istiyorsak Muğlaspor'a zarar veren her şeyi söyleyeceğiz. Sorunların teker teker üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:İHA

Editör: İrem Yıldırım