Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen öğrenciler için barınma imkanları gün geçtikçe artıyor. Muğla'da geçtiğimiz yıl 8 bin 317 olan yurt yatak kapasitesi, bu yıl 13 bin 830’a yükseldi. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı önümüzdeki hafta başlıyor. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden Muğla'ya eğitim görmek için yaklaşık 50 bin öğrenci gelecek. Muğla'nın 13 ilçesinde bulunan fakülte ve yüksekokullarda ders başı yapacak öğrencilerin en büyük sıkıntılarından biri olan yurt sorunu çözüme kavuşturuluyorr. 

Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü, öğrencilerin konaklama sorununu çözmek için Muğla il genelindeki yurt kapasitesini arttırdı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Muğla’daki yurtları öğrencilerini bekliyor. Yeryüzü cenneti Muğla'mızda 2021 yılında 8 bin 317 olan yurt kapasitemizi 2022 yılında 13 bin 830 yatak kapasitesine ulaştırdık. Yeni eğitim döneminde tam kapasite ile gençlerimiz için hazırız” denildi.

Kaynak: İHA