Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" ile Muğla'da okulların alt yapısı güçlendirilmeye, eğitim ortamları zenginleştirilmeye devam ediyor.

Muğla'da proje kapsamında yer alan okullarda fiziksel alanların iyileştirilmesi, onarım ve tadilat çalışmaları  iki meslek lisesi tarafından yürütülüyor. Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından il genelinde yürütülen çalışmalar sayesinde meslek lisesi öğrencileri hem iş imkanı hem de okulda öğrendiklerini sahada uygulama imkanı buluyorlar.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay yaptığı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülen 10 Bin okul Projesi kapsamında yer alan 75 okulumuzu Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesindeki okullarımız ile eşleştirdik. Bakanlığımızın talimatlar doğrultusunda, Sayın Valimizin himayelerinde okullarımızın alt yapısının güçlendirilmesi, eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, öğrencilerin içinde yer aldığı sanatsal ve sportif etkinliklerin yapılması ile ilgili planlamaları yaparak uygulanmaya geçirdik. Pandemi döneminde maske ve dezenfektan üretimi ile ön plana çıkan meslek liselerimiz bugün baktığınızda okullarımızda iyileştirme çalışmalarına destek sağlıyor. Ben gayretli çalışmalarından dolayı tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü