Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı burada davetlilerin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı ile başlayan programda “Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin İlanından Günümüze Türkiye” isimli video gösterimi yapıldı.


Törende konuşan Vali Orhan Tavlı, bugün geçmişten alınan güçle, ezelden ebede emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, dirilişin sembolü Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yılını kutlamanın gururunun, coşkusunun ve heyecanının yaşandığını ifade etti. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd eden Vali Orhan Tavlı Cumhuriyetin kuruluşuna giden şanlı mücadelede, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan aziz milletin bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa ettiğini söyledi.

Vali Orhan Tavlı, “Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla, hiçbir ayrım gözetmeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyor, ülkemizi “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için ilk günkü azimle, şevkle ve heyecanla önümüze çıkartılan engellere aldırmadan içinde bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı yapmak ve milletimizi hayalleriyle buluşturmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, yıl içerisinde düzenlenen organizasyonlarda ödül alan sporcular, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve protokol üyeleri tören için hazırlanan pastayı kesti.
Davetliler, Bu Bayrak isimli video eşliğinde söylenen marşlarla Cumhuriyetin İlanının 99. Yıl dönümü coşkusunu doyasıya yaşadı.