Muğla Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı'nın yanı sıra Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Vali Yardımcısı ve Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Engel Tanımayan Derneklerin başkanları, engel tanımayan dostlarımız ve yakınları katıldı.

Engel tanımayan dostlarıyla yakından ilgilenen Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı bir süre görüşüp sohbet ederek taleplerini dinledi.

Kahvaltı programının ardından yemek duası il müftüsü Yaşar Çapçı tarafından okundu.

Duanın ardından yaptığı konuşmada 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Muğla Valiliğince düzenlenen etkinlikte engelli bireyler ve aileleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerin gereksinimli vatandaşlara ulaştırılmaya devam edildiğini söyledi.

Milas ve Fethiye’de bulunan engellilere yönelik hizmet veren kuruluşlarda 156 özel gereksinimli bireyin hizmet aldığını vurgulayan Gökcan, Muğla’da 2022 Aralık ayına kadar Evde Bakım yardımı olarak 48 bin 154 kişiye 99 Milyon lira yardım yapıldığını ifade ederek Özel gereksinimli bireylerin her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

KÖYCEĞİZ MERKEZLİ UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 12 KİŞİ TUTUKLANDI KÖYCEĞİZ MERKEZLİ UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 12 KİŞİ TUTUKLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının özel gereksinimli bireylerin ihtiyaç duyduğu mali ve insani desteği sağlamak için çalıştığını belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı "Engel tanımayan dostlarımıza yapılanları yeterli bulmuyoruz. Tip1 Diyabet hastası çocuklarımız için başlattığımız Muğla Şekerleri projesi ve Alzheimer hastaları için geliştirilen Sevdiklerimiz yanımızda projesiyle başlattığımız çözüme yönelik ve engel tanımayan dostlarımızın hayatını kolaylaştıran çalışmaları daha da genişletiyoruz” dedi.

Vali Orhan Tavlı Muğla’da yapılan çalışmalara desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve tüm bakanlıklara şükranlarını ifade ederek Muğla’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 7 gün 24 saat engel tanımayan vatandaşların emrinde olduğunu söyledi.
 
Vali Orhan Tavlı "Engel tanımayan dostlarımızın hayatını kolaylaştıracak çözümleri sunan projeleri hep birlikte geliştirmeye ve hayata geçirmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar yaptığımız projelere verdikleri desteklerden dolayı başta engel tanımayan derneklerimizin başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.