Edinilen bilgiye göre Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Muğla’nın Ortaca ilçesi Okçular Mahallesi ve Denizli’de dün eş zamanlı olarak başlatılan operasyonlarda örgütlü insan ticareti yapmak ve masaj salonu adı altında fuhuş yaptırmak suçu gerekçesiyle 9 kişi gözaltına alındı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 12 adet cep telefonu, suçtan elde edildiği değerlendirilen 15 bin 735 TL nakit para, yazar kasa cihazı, diz üstü bilgisayar, tablet, 3 adet video kayıt cihazı, 9 adet hesap defteri, baskını haber vermek için kullanılan ikaz cihazı, çok sayıda cinsel içerikli hap ve materyaller ele geçirildi. 

Gözaltına alınan 9 kişiden 6'sı ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

Edinilen bilgiye göre bugün sabah saatlerinde Ortaca Adliyesi’ne çıkarılan 3 kişiden işyeri ruhsat sahibi olduğu belirlenen 47 yaşındaki kadın zanlı B.D. savcılıktaki işlemlerinin ardından denetimli serbestlikle serbest bırakıldı.   
Baba ve oğul olduğu öğrenilen 46 yaşındaki M.K.A. ve 20 yaşındaki A.A ise savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Örgütlü insan ticareti yapmak ve masaj salonu adıyla fuhuş için yer temin etmek suçlarından ceza alan M.K.A. ve A.A. Seydikemer Eşen T Tipi cezaevine gönderildi.