Okul ziyaretlerini Muğla Güzel Sanatlar Lisesi ile sürdüren Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ilk olarak öğretmenler odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Muğla Güzel Sanatlar Lisesinin '24 Kasım Öğretmenler Günü' il programında sergiledikleri performansla sanatla bezenmiş güzel bir 'Öğretmenler Günü' anısı bıraktıklarını belirten Emre Çay, göstermiş oldukları başarılı çalışmalar için öğretmenlere ve öğrencilerine teşekkür etti.  

Öğle yemeğinde okul yemekhanesinde Milli Eğitim Bakanlığının Sosyal Destek Programı kapsamında pansiyonda kalan ve ücretsiz yemek imkânından faydalanan öğrencilerle bir araya gelen İl Müdürü, Müzik bölümü öğrencilerinin sergiledikleri müzik dinletisi eşliğinde öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yemeğin ardından sınıfları ziyaret eden Emre Çay,  resim ve müzik atölyelerinde incelemelerde bulunarak öğrencilerin çalışmalarını inceledi, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sanatın bir toplum için yaşamsal bir unsur olduğunu, geleceğin sanatçılarının yetişmesinde Güzel Sanatlar Liselerinin önemli bir rol üstlendiğine değinen Çay;  "Sanata yeteneği olan gençlerimizi bir çatı altında toplayan Güzel Sanatlar Liselerinde, geleceğin sanatçıları öğretmenlerimizin rehberliğinde yetişiyor." dedi.