Milletvekili Yelda Erol Gökcan konuşmasına "2023 bütçemiz ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Muhalefetin tüm karalamalarına rağmen Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kalkınmaya, büyümeye devam ediyoruz." sözleriyle başladı.

Gökcan konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; "Bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir Dünya lideri var. Rusya - Ukrayna tahıl koridoru anlaşmasına ev sahipliği yapan, dünyanın gıdaya ulaşmasını sağlayan bir Recep Tayyip Erdoğan var bugün.

Bir de Amerika’ya, İngiltere’ye turistik gezi yapan, İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayan CHP Genel Başkanı var. İşte vizyon farkı. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu; Milletvekili olduğu dönemde başörtüsüne karşı çıkarak Anayasa Mahkemesine başvurdu.Başörtüsü için bir metrelik bez parçası diyerek de tarihe geçti. CHP, İkna odalarının mimarı bir ismi de Partisinden milletvekili yaptı. Ama aynı CHP bugün, oy kaygısı ile Başörtüsü konusunu yeniden gündeme getirdi.

SAMİMİYSENİZ ANAYASA TEKLİFİMİZE DESTEK VERİN !

Eğer samimi iseniz, anayasa teklifimize destek verin. Ve önümüzdeki dönem CHP’de başörtülü kadın milletvekillerine yer verin de görelim. Ülkemizde başı açık kadının da başı kapalı kadının da teminatı biziz.

Son dönemde, ülkemize ve Muğlamıza bir çok yatırım ve hizmetler kazandırdık. Peki bu süreçte Muhalefet ne yaptı dersiniz. Şimdi size yılın fotoğrafını göstermek istiyorum. Aslında trajikomik bir fotoğraf. Bu yaz, Marmaris’te, yangın bölgesinde, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve kurmayları, bir basın açıklaması yapıyor. Her zamanki gibi nerde bu uçaklar, nerde bu helikopterler diye yaygara yapıyor… Moral bozuyor. Peki yanındaki bu adamlar gökyüzünde nereye bakıyor. Yok dedikleri uçaklara helikopterlere şaşkınlık ve hayranlıkla bakıyor. İşte, sizin yalanlarınıza uçaklar bile yetişemiyor.

MUĞLA BU YAZ TURİZMDE ALTIN YILINI YAŞADI

Yeryüzü cenneti Muğlamız bu yaz, turizmde altın yılını yaşadı. 5 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist ağırladık. Ancak, CHP’li Belediyeler yine hazırlıksızdı ve yine sınıfta kaldı. Bodrum’da hemşerilerimiz trafikten, susuzluktan, yolların bozukluğundan isyan ediyor. Muhtarlarımız günlerce su gelmeyen mahallelere kendi imkanları ile tankerlerle su taşıyor. İşte bu mahallelerden bir örnek. Burası Bodrum. Çırkan Mahallesi.. Yıl 2022. Çırkan muhtarımız Coşkun Ünlü. Belediyenin yapamadığını yaptı. Tankerle su taşıdı. Muhtarımıza teşekkür ediyoruz.

Cennet Fethiyemiz, yine CHP’li Belediye’de can çekişmekte. Fethiye Körfezi içler acısı bir durumda. Kirlilik ve koku hat safhada. Hemşerilerimiz sahilde yürüyemiyor. Neden, Çünkü, Arıtma tesisini bile doğru düzgün çalıştıramıyorsunuz. Seçimi kazandığımızda körfezi temizleyeceğiz dediniz. Elinizden tutan mı var. Neyi bekliyorsunuz. Ölüdeniz ve şehir merkezindeki yollar içler acısı. Başladığınız ve hala bitiremediğiniz yollar yüzünden hemşerilerimiz perişan.

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 5 Milyar 517 Milyon TL gibi devasa bir rakam. Bu bütçe ile Muğlamızın 13 ilçesine hizmet de yatırım da yapabilirsiniz. Ancak bu bütçe vizyonsuz ve işbilmez CHP’li Belediye Başkanın elinde heba olmakta, yatırım ve hizmete dönüşmemektedir. Muğlamızı bile yönetmekten aciz bir muhalefetin ülkemizi yönetmeye talip olması ancak akıl tutulmasıdır….

Biz AK Parti olarak, geleceğimizi planlarken, Ülkemizi Atatürk’ün hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşırken, Atatürk’ün Partisi olduğunu söyleyen CHP’nin, gençlerimize, milletimize koyduğu hedef ve vizyon nedir. Altılı masa mı, yoksa yedili masa mı olduğu tartışılan bir Koalisyon Hükümeti. Şimdiden başlayan Bakanlık pazarlıkları….

Milletimizin oyları ile seçilmiş ama 6 liderin emrinde emanetçi bir Cumhurbaşkanı istiyorsunuz. Yani Vesayetçi bir Cumhurbaşkanı. Türkiye Cumhuriyeti için bunu mu hayal ediyorsunuz. Ama Milletimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir Dünya Lideri istiyor.

Biz milletimizin ferasetine inanıyor ve güveniyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhur İttifakı olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve liderliği, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ilkeli duruşu ve Devlet adamlığı, Milletimizin teveccühü ile seçimlerden yine zaferle çıkacağımıza inancımız tamdır.

Yüce Meclisimizi, aziz milletimizi ve Muğlalı hemşerilerimizi saygı ile selamlıyorum.