Milas Belediyesi, 10’uncu Sanat Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen ve iki oturum halinde yapılan ‘Turhan Selçuk’un Sanatı’ sempozyumunu tamamladı. Sempozyum öncesinde 12. Turhan Selçuk Karikatür Yarışma’na başvuran karikatürler arasından seçilen eserlerin yer aldığı sergi açılışı yapıldı ve kazananlara ödüller verildi.

22 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Belediye Evlendirme Salonu’nda düzenlenen sergi açılışında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Milas Belediyesi’nin karikatür alanında Türkiye’nin en zengin koleksiyonuna sahip bir kuruluş olduğunu vurguladı.

KARİKATÜR YARIŞMASINI HER YIL GELİŞTİREREK SİZLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Uluslararası düzeyde hazırlanan yarışmada emeği geçen tüm isimlere teşekkür ettiğini de sözlerine ekleyen Tokat “Yarışmaya başvuran tüm eserlerimiz arşivleniyor. İçlerinden seçilenlerle her yıl katalog oluşturuyoruz. Bu kataloglarımız meraklılarına ücretsiz olarak verilmektedir. Karikatür yarışmasını her yıl geliştirerek sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Aldığımız karar doğrultusunda bu sene birinci olan Esmaeil Babaei seneye jüride yer alacaktır. Diğer yıllarda da bu işleyişi sürdüreceğiz” dedi.

12. Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödül Töreni’nde dereceye giren isimlere teşekkür edilirken birinci İran’dan Esmaeil Babaei’ye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, üçüncü İran’dan Ali Ghanaat’ya Ruhan Selçuk, TEMA Vakfı Özel Ödülü’nün sahibi Türkiye’den Murat Şeker’e Kamil Masaracı ve Eskişehir Özel Ödülü’nün sahibi Türkiye’den Eda Uzunoğlu’na İzel Rozental tarafından ödülleri takdim edildi.

Sempozyumun ardından iki gün boyunca sunum yapan isimlere Başkan Tokat tarafından teşekkür plaketleri ve çiçekleri takdim edilirken Belediye Meclisi’nin kararıyla Fahri Hemşehrilik kararı alınan İzel Rozental’a “Aramıza hoş geldiniz” denilerek Fahri Hemşehrilik Beratı sunuldu.