Milliyetçi Hareket Partisi Ortaca İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen rozet takma törenine MHP Muğla İl Başkanı Oğuz AkarfıratMHP Ortaca İlça Başkanı Bekir TürközMHP Muğla milletvekili adayları Ertuğrul Avcı ve Abdulkadir Tekin, MHP 26'ncı dönem Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Esen Başpınar, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Özdel, MHP Ortaca KAÇEP Başkanı Nebahat Akyıldız ÇobanoğluMHP Ortaca İlçe Kurucu Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. CHP, İYİ Parti, Merkez Parti ve Demokrat Parti'den istifa eden ve ilk defa üyelik gerçekleştiren seçmenler Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bir araya geldi.

Rozet takma töreni ilk olarak konuşmalar ile başladı. MHP Ortaca İlçe Başkanı Bekir Türköz MHP olarak bir bütün olduklarını belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı; "Biz bir sloganla başladık. Sen yoksan bir eksiğiz dedik. Sahada diğer siyasi partilerin hepsiyle görüştük. Sahada vekil adaylarımızla çalıştık. MHP'de ben yok biz varız. Biz bir bütünüz. Geldiğiniz için teşekkür ederim. Bu kadar kalabalık olacağını düşünmemiştim. Çağrımıza ses veren herkese hoşgeldiniz diyorum."

MHP Muğla Milletvekili Adayı Abdulkadir Tekin MHP olarak Muğla'da birden fazla milletvekilini hak ettiklerini söyleyerek; "Bu sene milletvekili aday listesindeki en genç aday benim. Yalnız omzuma yüklenen yük inanılmaz derecede büyük. Biz bu yükü en iyi şekilde taşıyabilmek adına şuana kadar elimizden geldiğinden daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Muğlamızın 13 ilçesinde sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmayana kadar çalışacağız diye 7 Nisan'da bütün adaylarımızla beraber verdiğimiz sözün bize yaşattığı gururla beraber 13 ilçenin tamamını gezdik. Geri kalan süreçte de bunu yapmaya devam edeceğiz. 100. yıl seçimleri içerisindeyiz. Önümüzde bir sürü engeller var. Karşı tarafta, farklı gruplar var. Biz Cumhur İttifakı'nda bunlara karşı tek yürek olarak çalışıyoruz. 14 Mayıs gecesinde inanıyorum ki MHP Muğla'da milletvekilleri çıkaracak. Biz tek bir milletvekilini hak etmiyoruz. Biz birden fazla milletvekilini hak ediyoruz. Yedi milletvekilinin tamamına talibiz. Milas'ta bir organize sanayi bölgemiz var. Milas bölgesindeki OSB'den kaynaklı olarak Muğla il sınırları içerisinde başka bir sanayi bölgesi kurulamayacağını tespit ettim. Çünkü aynı il sınırları içerisinde bir OSB'nin yüzde 70'i dolmadan aynı il sınırlarında bir başka OSB açılamıyor. Bununla alakalı ben de meclise gittiğim zaman emin olun bir çalışma yapacağız. Fethiye'nin ve bu bölgenin ayrı bir il olması için 100 söz kapsamı içerisinde bu durum söz konusu. Böylece bizim ne imar, ne turizm, ne sanayi bölgesi problemimiz kalmayacak. Bizler 40 yaş altı milletvekili adayı olarak Ankara'ya yerleşmeyi değil, Ankara ile Muğla arasında mekik dokumayı istiyoruz. Bizler teşkilat olarak güçlendiğimiz müddetçe üç hilali Muğla'da en yüksek seviyede dalgalandırabiliriz." dedi.

MHP Muğla milletvekili adayı Ertuğrul Avcı da Muğla'nın tüm sıkıntılarına hakim olduklarını belirterek; "MHP'ye bitti diyenlere, MHP Muğla'da bir tane bile vekil çıkaramayacak diyenlere bugün Ortaca'daki bu tabloyu çok güzel okumalarını tavsiye ediyorum. 50 yılı aşkın süredir siyasi faaliyetlerine şanla, şerefle devam eden, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan MHP'ye hoşgeldiniz, şeref verdiniz. 15 yılı aşkın süredir Muğla'da mermer sektöründeyim. Hepimizin projeleri var. Mermer sektöründe çalışanlarımızın ve işverenlerimizin sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Mermer sektöründe çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi adına ben proje hazırladım. Erken emekliliğe sebep olacak şekilde yaptığım projelerde iş güvenliği ve uzmanlığı yönetmeliğine baktığımız zaman ağır ve riskli iş statüsünde yer alan sektörümüzün sıkıntılarını belirterek buradaki çalışanlarımızın erken emekli olmalarını talep ettim. Meclise gittiğimizde de bunun mücadelesini vereceğiz. Biz tesadüfen burada değiliz. Muğla'nın bütün sıkıntılarına hakimiz. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisini yaşamaktayız. Bugün Millet İttifakı'nın bileşenlerine baktığımız zaman neler söylediklerine, ülkemizin milli çıkarlarına ters düşecek hangi söylemlerde bulunduklarını görüyoruz. Biz Muğlalı Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Milliyetçi insanlar olarak bunların hepsini görüyoruz ve gereken tepkiyi vereceğiz. Millet İttifakı'nın imzaladıkları protokollere baktığımız zaman millililiklerini yitirdiklerini görüyoruz. Biz Cumhur İttifakı olarak savunma sanayiinde, enerjide yapılanların sekteye uğramaması adına sahada başarı göstermemiz gerekiyor. 15 Mayıs sabahına zaferle uyanmamız gerekiyor. Bundan hiçbir şekilde şüphemiz yok. Biz bir tane değil, iki tane vekil çıkarmanın mücadelesini veriyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız." şeklinde konuştu.

Eski MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ise yaptığı konuşmada; "Her seçim birbirinden önemlidir. Ancak Cumhuriyet'in 100. yılında 14 Mayıs'ta yapacağımız seçim de çok önemlidir. Zilletçiler diyor ki ikinci ordu Suriye'den, Irak'tan çekilsin. Bunun karşılığı hemen sınırlarımızın dibinde Amerika'nın güdümünde bir Kürdistan'ın kurulmasıdır. Yerel yönetimlere özerklik tanıyacağız diyorlar. Bunu yapacaksınız, Kürt devletine bizim illerimizi birer birer katacaksınız. Böylesine boş bir projeye hiçbir Türk vatandaşının razı olacağına inanmıyorum. Önümüzdeki üç gün bütün hemşehrierimizden bütün istirhamımız herkesin kapısını bir de bu anahtarlarla açmayı deneyin. 15 Temmuz 2016'da Türkiye çok vahim bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. Onun ardından Cumhur İttifakı ortaya çıktı. 15 Temmuz'daki darbeyle 12 Eylül'deki, 1906'taki darbenin arasında çok önemli bir farklılık var. Eskiden darbe nasıl yapılıyordu. Amerika kendi yetiştirdiği askerleri getirip siyasetçileri tepeliyordu, siyasetçilere yaptıramadğı işleri o hükümetlere yaptırıyordu. Irak'ta Saddam'ı kaldırdılar yerinde kimse yok. Libya'da Kaddafi'yi kaldırdılar yerine kimseyi koymadılar. Bu zilletçiler 14 Mayıs'ta seçimi kazansalar, 15 Mayıs'ta yönetim kavgası başlayacak. 15 Temmuz'u planlayanlar darbeyle yapamadıklarını bu zillet iktidarıyla yapmaya çalışacaklar. Bizim yapmamız gereken şey Cumhur İttifakı'nı bu dönem de iktidarını devam ettirip savunma sanayiindeki, ekonomideki gelişmeleri sonuçlandırmak. Bunların devamı için Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ne diyor, 14 Mayıs'ta söz sizde, sıra sizde. Pazar gününe kadar herkes bu işin bir neferi olarak bütün gücünü ortaya koyacak, hep birlikte Cumhuriyet'in 100. yılında MHP'den 100 milletvekilinden 1-2'sini Muğla'dan göndermeyi başaracağız." dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir 14 Mayıs seçimlerinin çok kritik olduğunu ve kazanılması gerektiğini ifade ederken; "Yeni katılacak olan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Doğru yoldasınız. Çok okudum, çok araştırdım ve doğru yolun burası olduğuna karar verdim. 1923'te Cumhuriyet kurulduktan sonra Türkiye Cumhuriyeti sizce bağımsız bir devlet miydi? Değildi. Çünkü bir arsanız olduğunu düşünün. O arsaya istediğiniz evi yapamıyorsunuz. İstediğiniz evi yapamadığınıza göre demek ki o arsa sizin değil. Yıllarca Ayasoyfa'yı bize cami yaptırmayan emperyalist ülkeler ancak Sayın Devlet Bahçeli'nin söylemiyle ibadete açılmış bir camiidir. Zamanında kilise dediler, müze dediler ama hamdolsun Devlet Bahçeli'ye nasip oldu. Yıllarca bizi teknoloji yapmaktan engellediler. Çünkü bizi tarıma yönlendirdiler. Tarımla zengin olamazsınız. Bir kamyon domates üretiyorsunuz, bir tek cep telefonu alamıyorsunuz. Şimdi Türkiye onları başarmaya başladı. Şuanda ülkücülüğün, turancılığın ayak seslerini duyuyorlar. Bundan rahatsız olan emperyalist ülkeler bugün ekonomik kriz yaratıyorlar. İnsanların akıllarıyla oynuyorlar. Tarihi okumamız lazım. Tarih devletlerin aklıdır, hafızasıdır. Zillet İttifakı ne diyor? Gelince ben SİHA'ları, İHA'ları gözden geçireceğim, Yunanistan'la aramızda sorun kalmayacak. Suriye'den Irak'tan çıkacağım. Libya'dan çekileceğim. Petrol aramasından vazgeçeceğim. Emperyalist ülkelerin istediği bu zaten. Bizim gelişmememiz, bağımsız bir devlet olmamamız. Geleceğimiz, çocuğumuz, evladımız için, ev ev gezeceğiz, sokak sokak gezeceğiz. 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçim normal bir seçim değil. Genel Başkanımız geçtiğimiz günlerde buraya geldi. Kendisiyle bir saat sohbet ettik. Durumun vehametini anlattı. O kadar kritik bir dönemdeyiz ki bu seçimi muhakkak almamız lazım. 14 Mayıs bağımsızlık mücadelesi, İkinci Kurtuluş Savaşı'nın mücadelesidir." dedi.

MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat 15 Mayıs sabahına Cumhur İttifakı'nın başarıyla gideceğini belirtti ve "Bu saate kadar bizleri dinleyip beklediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu seçimde hepimiz Muğla'dan MHP'ye bir milletvekili göndermenin heyecanı içerisindeyiz. Milletvekili adaylarımız sahada hala çalışmaktalar. 14 Mayıs akşamı A-B partisi değil, iki tane ittifakın gireceği bir seçime gidiyoruz. Bizim de içinde bulunduğumuz Cumhur İttifakı var. Bir de karşısında Millet İttifakı dediğimiz, aylardır altılı masanın toplantılar yaptığı ve Kemal Kılıçdaroğlu bizim adayımız diye çıkan bir ittifak var. Bu masanın bizi en çok ilgilendiren tarafı masanın altında kalan iki tanesi. Kim onlar. Sırtımı Kandil'e, YPG'ye dayadım diyen HDP. İkincisi de 15 Temmuz gecesini bize yaşatan FETÖ'cü alçaklar. Hepsi içlerine sızdılar şuanda. Olayın analizi esasında şudur. 15 Mayıs sabahı Cumhur İttifakının büyük bir başarıyla gideceği günün sabahı olacak. Lakin olmadı. Hayal edebiliyor musunuz? Millet İttifakı bugünden 6-7 tane cumhurbaşkanı yardımcılığı sözü verdiler. 5-6 tane de yarın öbürgün açıklayacakları var. HDP'nin bir milletvekilini götürdüler İçişleri Bakanlığını verdiler. FETÖ'cü birisini götürdüler Adalat Bakanlığı'na. Bizim yıllardır enerjimizi alan, binlerce şehit verdiğimiz terör belası ne hale gelecek. Bunlar neyden, kimden güç alıyor belli. Sayın Ortacalılar bizim bakmamız gereken pencere bu. Bu Türk milletinin bekasının mücadelesidir. Biz bu işi başaracağız. Çok önemli bir seçim. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Avrupa'nın gözünü diktiği bir ülkedir. Bu da bizim başarımızı göstermektedir. 15 Mayıs sabahı Cumhur İttifakı'nın başarısını hep beraber kutlayacağız." şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından rozet takma törenine geçildi. MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, MHP Ortaca İlça Başkanı Bekir Türköz, MHP Muğla milletvekili adayları Ertuğrul Avcı ve Abdulkadir Tekin, MHP 26'ncı dönem Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Esen Başpınar, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Özdel, MHP Ortaca KAÇEP Başkanı Nebahat Akyıldız Çobanoğlu Milliyetçi Hareket Partisi ailesine yeni katılan üyelere rozetlerini takarak fotoğraf çektirdi.