Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili adayları saha çalışmalarına devam ediyor. Milas, Yatağan ve Marmaris'te vatandaşlarla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Muğla milletvekili adayları bu akşam da Köyceğiz'deydi. Köyceğiz Pınar Mahallesi'nde düzenlenen iftar yemeğine MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayları Özlem Balcı,Abdulkadir Tekin, Neslihan Doğangül Önder ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili adayları yaklaşık bin kişinin katıldığı iftardan önce tüm masaları ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat ve milletvekili adayları iftar yemeğinin ardından Haber48 Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat son iki yıldır sahada olduklarını belirterek, "Merkez yürütme kurulunda olduğum dönemde Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde çalışmalarımızı yaptık. Hep insanlarımızla beraberdik. Depremden dolayı bir müddet ara verdik. Hepimizin yüreğini acıtan bir acı yaşadık. Elimizden geldiği kadar yaraları telafi etmeye çalıştık." dedi.

Üç gündür adayların tanıtıldığını belirten MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat; "Sahaya indik. İlçe ilçe, adım adım partililerimizle, vatandaşlarımızla iç içe hareket etmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

OĞUZ AKARFIRAT: "15 MAYIS SABAHI SORUNLARA ÇÖZÜM BULACAĞIZ"
Muğla'da nelerin eksik olduğunu ve yapılması gerekenlerin neler olduğunu bildiklerini belirten MHP Muğla İl Başkanı Akarfırat; "Muğla'nın ana gelir kaynaklarını biliyoruz. Turizm, narenciye, mermer sektöründe Türkiye'nin yüzde 33, yüzde 34'ünü karşılayan bir coğrafyaya sahibiz, bu konularda çok sıkıntıların olduğunu biliyoruz. Hükümet bu konuda elinden geleni yapmaya çalışıyor ama biz de varız diyerek milletvekillerimizle bugün sokaktayız. İhtiyaçları biliyoruz. Bulunduğumuz bölgenin narenciye bölgesi olduğunu, Kavaklıdere'nin mermerle geçindiğini, buralarda neyin eksik olduğunu, nelerin acil hayata geçirilmesi gerektiğini biliyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Milletvekili adaylarımızı belirlerken de bu konuda çalışma yapmalarını istedik ve bu konulara vakıf olan insanları seçtik. Bir an önce 14 Mayıs'tan sonra 15 Mayıs sabahı bölgemizdeki bu sorunlara çözüm bularak bölgeye cevap vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayı Özlem Balcı, çocukluğunun bugün bulunduğu gibi bir ortamda geçtiğini belirterek "Muğla Seydikemer'in bir köyünde doğdum, büyüdüm. Çocukluğumda en sevdiğim şey böyle bir düğün olsa da gitsek, yemekler yesek diye beklerdim. O yüzden çocukluğuma gittim. Beni davet ettikleri için çok minnettarım." dedi.

ÖZLEM BALCI: "SİYASETİ BEN UZUN ZAMANDIR DÜŞÜNÜYORDUM"
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olduğunu dile getiren MHP 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayı Özlem Balcı; "Siyaset benim zaten kalbimde olan bir şeydi. Siyaseti ben uzun zamandır düşünüyordum. Kendimi ne zaman hazır hissedersem o zaman çıkacaktım bu şekilde. Şuan kendimi hazır hissediyorum. Doğru bir zamanda olduğumu düşünüyorum. Muğla için, Milliyetçi Hareket Partisi için güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum. Bu yola girdim, şuanda da büyük bir heyecanla özellikle yörük kadınlarımızı arkama alarak yürüyeceğimi düşünüyorum." dedi.

ÖZLEM BALCI: "KÖYLERİ TEK TEK GEZMEK İSTİYORUM"
Marmaris'teki izlenimlerini aktaran Özlem Balcı, "Oyuncu olmamdan dolayı değil, insanların Milliyetçi Hareket Partisi'ne olan sevgisinden dolayı bana sarıldıklarını düşünüyorum. Galiba kadın olmamdan dolayı, yörük olmamdan dolayı, Muğla'nın yerlisiyim, o yüzden insanlar beni çok sarıp sarmaladı diye düşnüyorum. 10 yıldır Seksenler dizisinde ben insanların evine konuk oldum. Ailelerinden birisi oldum. Kızları oldum. Bu yüzden çok mutluyum. Marmaris'te güzel bir ortam vardı. Çok mutlu oldum. Sürekli hareket halindeyiz. Bu sadece bir tanışmaydı. Ben daha sonra köyleri tek tek gezmek istiyorum. Köydeki bütün kadınlarımızın elini sıkmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayı Abdülkadir Tekin, adaylığın omuzlarına büyük bir yük bindirdiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı; "Öncelikle Fethiye'den Muğlamızın Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde bir aday çıkarmasından çok mutluyum, gururluyum.  Yaşım henüz 37. Bu yaşta sayın bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyefendi ve genel merkezimizin de teveccühüyle beni dördüncü sıradan aday gösterdiler. Bu her ne kadar onur, gurur ve şeref verse de omuzlarımıza da bir o kadar büyük bir yük bindiriyor. Bundan sonraki süreçte bize düşen çok daha fazla çalışmak, alanda koşturmak. Sıkılmadık el, dokunmadık kimse bırakmamak olacak."

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı'nın düzenlediği şekilde programlarını sürdüreceğini belirten Muğla Milletvekili Adayı Abdülkadir Tekin; "Bundan sonraki program il başkanlığımızın düzenlediği şekilde ilçelerdeki teşkilatlardaki arkadaşlarımızla, partililerimizle, ülküdaşlarımızla beraber olacağız. Önümüzdeki hafta itibariyle kendi bireysel programlarımızı, gideceğimiz kurumlarımızı, devlet dairelerimizi, bürokratlarımızı, belli toplumsal kitlelere hitap eden kimseleri  ziyaretlere gideceğiz bundan sonraki süreçte." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayı Neslihan Doğangül Önder ise yaptığı açıklamada "Zihinsel engelliler eğitmeni, işaret dili eğitmeniyim. Projeler yazıyorum. 3 tane proje tasarladım. Olması için elimden gelen gayreti ve çabayı gösteriyorum. Kitaplarımın tüm gelirlerini sokak hayvanları ve kimsesiz çocuklara bağışladım." dedi.

NESLİHAN DOĞANGÜL ÖNDER: "ÖNEMLİ OLAN ÜLKEMİZİ, VATANIMIZI ÖN PLANDA OLMADAN DA TEMSİL ETMEK"
"Çıktığımız bu kutsal davada Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin bize onurlandırarak milletinin vekili ve yol arkadaşı olarak seçtiğinden dolayı kendisine minnettarım." şeklinde konuşan MHP 28'inci Dönem Milletvekili Adayı Neslihan Doğangül Önder "İl başkanım,ilçe başkanlarıma ve kadın kolları başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum." dedi.

Daha önce siyasetin içerisinde bulunduğunu belirten Neslihan Doğangül Önder; "Geri plandaydım. Bizler Asenayız. Önemli olan ülkemizi, vatanımızı ön planda olmadan da, geri planda temsil etmek. Siyasete uzak bir isim değilim ben. Ülkemin her coğrafyasında, ülkemin neye ihtiyacı varsa görev almış bir insanım." dedi.

NESLİHAN DOĞANGÜL ÖNDER: "MUĞLA'YA BİR KADIN ELİ DEĞMELİYDİ"

Milliyetçi Hareket Partisi 28'inci Dönem Muğla Milletvekili Adayı Neslihan Doğangül Önder sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı; "Muğla'ya bir kadın eli değmeliydi. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli de bunu herhalde fark etti. Bir başa, bir de sona koydular. Muğla'ya kadın elinin değmesi gerçekten iyi olacak. Diğer birbirinden kıymetli milletvekili adayı arkadaşlarımız da hepsi özel seçilmiş ve gerçekten hizmet aşkı dolu olan arkadaşlarımız. Bizim hedefimiz Muğla'dan 2,3,4 çıkarmak. Biz de geri kalanlar belediyeleri güçlendirmek olarak görevimize devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Haber48