MHP Muğla Milletvekili adayı Özlem Balcı’nın ilk durağı MHP Ortaca İlçe Başkanlığı oldu. Burada ilçe başkanı Bekir Türköz ve partililer tarafından karşılanan Balcı, bir süre başkan Türköz ve partililerle sohbet ettikten sonra Haber 48’e açıklamalarda bulundular. 

ÖZLEM BALCI: "ÜÇ HİLALİ MUĞLA'YA DİKİNCEYE KADAR BURADAYIZ"
Dün yoğun geçen Bodrum temaslarında özellikle kadınlardan ve yörüklerden aldığı geri dönüşlerden çok mutlu olduğunu ifade eden Balcı, Ortaca’da da kendisini evinde gibi hissettiği söyledi. Balcı, “Orada gördüğüm sevgi selini burada da hissetmekteyim. Seçime 17 gün kaldı ama son dakikaya kadar sahada olacağız. Bize durmak yok. Bir dakika bile ara verirsek bize haramdır ve biz başarmak için yola çıktık. Üç hilali Muğla’ya dikinceye kadar burada olacağız. Muğla’nın Özlem’i olarak Muğla’nın MHP’ye olan milletvekilliği borcuna talibim” ifadelerini kullandı.

BEKİR TÜRKÖZ: "SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ"
MHP Ortaca İlçe Başkanı Bekir Türköz de Haber 48’e yaptığı değerlendirmede “devamlı sahada olacaklarının” altını çizdi ve ekledi; “ Sen yoksan bir kişi eksiğiz parolasıyla yola koyulduk. Herkesi MHP binasında çaya davet ediyoruz ve birlik ve beraberlik içinde saha ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.” 


ORTACA BELEDİYE BAŞKANI ALİM UZUNDEMİR'İ ZİYARET 
MHP Muğla milletvekili adayı Balcı, MHP ilçe başkanı Bekir Türköz ve partililer daha sonra Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir’i ziyaret için Belediye Başkanlığı binasına yürüyerek giderken yol boyunca esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdiler.  Oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen ziyarette konuklarına “hoşgeldiniz” diyen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, yerel seçimlerde MHP olarak Ortaca Belediye Başkanlığı’nı kazandıklarını ancak genel seçimlerde milletvekilliği kazanamamalarının acısını hissettiklerini,  yaklaşan seçimler sonrasında Özlem Balcı’yı milletvekili seçtirerek bu sıkıntıyı gidereceklerin ifade etti. 


BAŞKAN UZUNDEMİR: "400 MİLYONUN ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK"
Uzundemir, “Ortaca Belediyesi’ni 30 milyon bütçe ve 23 milyon borçla devraldık.  Şu ana kadar bu bütçeyi 200 milyon liraya çıkardık. 4 yılda 400 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Büyükşehir Yasası ile ana kente devredilen ama devredilmemesi gereken yerleri geri aldık. Bunların başında Dalyan Kanalı ve Otogar geliyor. Normalde Otogarlar Büyükşehir uhdesinde ama imar planında orası Otogar olarak görünmüyor. İtiraz ettik, valilik ve komisyon da itirazımızı haklı buldu. Geri aldık. Bu büyük bir başarı oldu çünkü bizim en büyük sıkıntımız Ortaca Belediyesi’nin arazisinin olmaması. Şimdi içine pazar yerini de katarsan 20 dönümlük bir arazimiz var. Şimdi hedefimiz ilçemizin en önemli sorunlarından olan otopark yetersizliğini ortadan kaldırmak. Yine belediye olarak Karadonlar bölgesinde 42 dönümlük bir yeri Hazine’den alarak Ortacalılara kazandırdık. Sebze pazar yerinde de bir dönümlik şahıs arazisini de alarak önümüzdeki yıllarda pazar yerinin genişletilmesinin önünü açtık. Spor alanları ve çocuk parkları da 4 yıl boyunca üzerinde hassasiyetle durduğumuz çalışmalar oldu” dedi. 

4 yıl boyunca belediye başkanlığını üstlendiği Ortaca’ya değer katan pek çok projeyi gerçekleştirdiklerinin altını çizerken Uzundemir, il genelinde olmayan olimpik havuzu ilçeye kazandırmış olmaktan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Yaptığımız spor kompleksinin diğer ilçelerde olmamasından gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde olimpik havuzda yaptığımız ve dışarıdan çok sayıda sporcunun katılım sağladığı yüzme yarışlarından büyük gurur duyduk.Bizim buradaki başarımızı diğer MHP’li belediyelerde de fazlasıyla  görmek mümkün. İnşallah Özlem hanımı da milletvekili seçtirip Ankara’ya gönderdikten sonra milletvekillerimizle bakanlarımızla el ele yeni yatırımlarla Ortaca halkına hizmete devam edeceğiz. 

Ziyarette söz alan MHP Muğla milletvekili adayı Özlem Balcı da, partisinin geçmişten bugüne uzanan yapısıyla ülkede bir emniyet sübabı görevi gördüğünü ve Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı. Balcı, “ben hem bir kadın hem de sanatçı kimliğimle küskünleri barıştırmak, geriye dönmelerini sağlamak ve oyu askıda olan kişileri ikna etmek en büyük amacım olacaktır ve biz bu üç hilali burada dikeceğiz” dedi. 

“Hem 1000A Yapı Ortaca Belediyespor’a hem de Yatağanspor’a başarılar”
MHP Muğla milletvekili adayı Özlem Balcı'nın Ortaca ziyaretinin son bölümü de oldukça keyifli geçti. Her iki siyasetçiye Haber 48 ekranlarında bu Pazar günü canlı yayınlanacak olan Yatağanspor-1000a Yapı Ortaca Belediyespor maçına ilişkin beklentilerini de sorduk. İşte aldığımzı yanıtlar:

Özlem Balcı: “Ben Beşiktaş Kongre üyesi olmakla birlikte TFF B Grubu Futbol Antrenörlüğü ve Hakemliği belgelerine sahibim. Ofsaytın ne olduğunu bilen kadınlardan biriyim. Kim iyi oynarsa o kazansın, şu anda Ortaca Belediye Başkanımızın makamındayız ama o tabi ki kendi takımını tutacak. Ben de bu durumda Yatağanspor’u tutayım. Ve hangisi güzel oynarsa ve kim hakl ederse o kazansın.”

Alim Uzundemir: “ Vekilim Muğla milletvekili adayı olduğu için Yatağanspor’u tutmasında bir sakınca yok ama ben Ortaca Belediye Başkanı olarak Ortacaspor’a başarılar diliyorum. Artık konuşacak bir şey yok futbolcular sahada konuşacaklar. İnşallah bizim çocuklar başaracaklar. 22 maç yaptık bir mağlubiyet ve iki beraberlik aldık. Bunlar rastlantı değil aksine bir çalışmanın ürünü. Dolayısıyla Ortacalı çocuklarımızın başarılı olacaklarına inanıyor ve tüm Ortaca halkını maça davet ediyorum. Ben de o maçta olacağım.”

Kaynak: Haber48