14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla'da gerçekleştirilen "Aziz Milletim 14 Mayıs'ta Sıra Sende" temalı açık hava toplantısının ardından Ortaca ilçesine geldi. Ortaca Belediyesi'ni ziyaret eden Devlet Bahçeli, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ve partililer tarafından karşılandı. Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz'den çok sayıda vatandaşın katıldığı ziyarette Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş da yer aldı. 

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'in makamında gerçekleşen görüşmenin ardından, MHP Lideri Devlet Bahçeli Belediye binası önünde toplanan vatandaşlara seslendi. Ortaca Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etme fırsatını bulduğunu dile getiren Bahçeli "Geçmişten günümüze Ortaca'da belediye başkanlığı yapmış değerli şahsiyetlere Milliyetçi Hareket Partisi olarak teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyorum." dedi.

31 Mart 2018'de yapılan seçimlerde Alim Uzundemir'in Ortaca Belediye Başkanı olarak seçildiğini ifade eden Devlet Bahçeli, "Alim bey hizmetin farkındadır. 
Hizmetin nereye ulaşacağının şuurundadır. Eldeki imkanlarla neler yapabileceğinin de hesabını yaparak hizmeti sürdürmektedir. Ortaca'ya çok güzel hizmetlerin başlamış ve devam ettiğini görüyoruz. Hepinizin huzurunda Alim beyefendiye, onunla beraber çalışma arkadaşlığı yapan belediye meclis üyelerine, ayrıca belediye çalışan her kademedeki insanımıza teşekkürlerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

14 MAYIS 2023 ÖNEMLİ BİR SEÇİM YILIDIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlere yönelik "Muhterem Ortacalılar, 14 Mayıs 2023 önemli bir seçim yılı olarak karşımızda duruyor. Bu seçimlere çok sayıda parti, o partiler arasında oluşmuş olan ittifak yarışı yapılmaktadır. Ancak bilenen bir gerçeği görmemezlikten gelemeyiz. Bugüne kadar 21 yılı bulan bir hizmet sürecinde Türkiye'de önemli hizmetleri olan bugünkü cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de özü olarak kabul ettiğimiz AK Parti yönetimi, görevlerinde başarılı hizmetlerini sürdürmek amacındadır. Özellikle yapılmış olan hizmetlerin yarıda kalmaması lazımdır. Vatandaşlarımız bu hizmetlerin neler olduğunun farkında olmalıdır."

TCG ANADOLU GEMİSİNİN HALKA AÇILMASININ İZAHINI YAPABİLECEK BİR İNSAN YOKTUR

Devlet Bahçeli Ortaca'da yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; "Sadece sosyal ve ekonomik yönden bazı konuları dillendirmek mümkün olabilir veya mevcut iktidarı her şart altında zorlamak için domates, patates, soğan fiyatların her gün televizyonlarda dinleyebilirsiniz. Ama Türkiye Cumhuriyeti Anadolu Gemisinin büyük bir hizmet olarak şuan İzmir Körfezi'nde bulunması halka açılmasının izahını yapabilecek dünyada insan yoktur. Bu büyük bir hizmettir. Bu Türkiye'nin dış politikasını güçlendiren, Türkiye üzerinde bir çok amaç güden insanlara, ülkelere karşı Türk milletinin vermiş olduğu bir cevaptır.

PARLAMENTER REJİME GERİ DÖNÜŞ SÖZ KONUSU OLMAMALI
"Bu ve buna benzer hizmetleri üst üste koyduğunuz vakit hemen şunu ifade etmek mümkündür: Parlementer rejimde tekrar geriye dönüş söz konusu olmamalıdır. Türkiye, çok sayıda koalisyon hükümetleri ile yönetildi. Bazıları bir yıl, bazıları 25 gün, bazıları üç yılı buldu. Fakat netice itibariyle koalisyonu oluituran partilerin kendi partilerini öne çıkartma gayretleriyle koalisyonlar bozuntuya uğradı. Türkiye bu dönemlerde çok şey kaybetti. Şimdi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ülkemizde istikrar sağlanmıştır. Ülke yönetimi güç kazanmıştır."
İKTİDARA DESTEĞİMİZ 14 MAYIS SEÇİMLERİNDE DE TAM OLACAK
"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında hizmetlerini sürdürmektedir. Biz de MHP olarak bu gerçeğin karşısında ülkennin meselelerine partiler üstü yaklaşalarak her konuda cumhur ittifakı adı altında bugünkü siyasi iktidara tam desteğimizi veriyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde de desteğimiz tam olacaktır."

PARLAMENTER SİSTEME GERİ DÖNMEMEK LAZIM
"Bizde Selçuklu Kartalı'nın çok önemi vardır. Çift başlı kartalın bir tarafını eğer bugünkü yönetim şekline benzetmeye çalıştığınızda; bir tarafında cumhurbaşkanlığı sistemi, diğer tarafında Türkiye Büyük Millet Meclisi vardır. Kartalın başını kesmek doğru olmaz. Öyleyse kararımız net olmalı. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmalı. Cumhur İttifakı da en azından anayasa reformu yapacak bir güçte milletvekili sayısını çıkartmalı. Hizmetin devamını aksatmamak, geriye dönmemek lazım. Cumhurbaşkanlığı sistemini anaryaya takıp parlamenter sisteme geri götürmemek lazım."

Kaynak: Haber48