14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimler öncesi siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli de bu kapsamda açık hava toplantılarına devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende" açık hava toplantıları kapsamında 4 Mayıs'ta Muğla'ya gelecek. MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, 4 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan açık hava toplantısına ilişkin bir mesaj yayımladı. Akarfırat mesajında; "Ülkemiz 14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde her zaman ilham kaynağımız olan engin ferasetiyle tercihini beyan edecektir." ifadelerine yer verirken, Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm Türkiye'de olduğu gibi Muğla'da da çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Türk milletinin nam ve hesabına bütün yetki ve iktidarı uhdesinde toplayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, yarım aşırı aşan tecrübesi ve asil duruşuyla vatandaşlarımızın gönlünde yer etmiş Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde yer alabilmesi için Milletvekili Adaylarımız başta olmak üzere tüm kadrolarımız Muğla’mızı karış karış gezmekte, sıkılmadık el bırakmamak için var gücüyle çalışmaktadır. Her bir ülküdaşımız “Aday Belli Karar Net” şiarıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmek için net ve kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. 


Bu kapsamda; Muğlalı hemşerilerimize karşı duyduğu hasreti her fırsatta dile getiren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla şereflendireceği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende, Muğla Açık Hava Toplantısı” 4 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecektir. Asil duruşuyla, vakarıyla ve eşine az rastlanır vatan sevgisiyle nam salmış Muğlalı hemşerilerimiz bu tarihi buluşmayı heyecanla beklemektedir. 

Birliğimizi hedef alanların saflarını netleştirdiği, milletimize güvenmek yerine gayrimeşru odaklardan medet uman yedili masanın gizli ajandalarının ifşa olduğu, kin, öfke ve kirli hesaplarla bir araya “getirilen” benzemelerin maskelerinin düştüğü bugünlerde Muğlalı hemşerilerimizin Muğla’dan yükselecek kutlu sese ortak olma heyecanı cesaret vermektedir.  

Biliyoruz ki; tek dişi kalmış canavarı dün ezen irade 4 Mayıs Perşembe günü Muğla’da en güçlü şekilde kendisini gösterecek, aynı irade sahipleri 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde de en net şekilde kararını beyan edecektir. 
Hiç şüphe yok ki; bugüne kadar kokuşmuş tezviratlarla bizi bizden ayırmaya çalışanlar 14 Mayıs’ın yolun sonu olduğunu net bir şekilde görmektedir. 

PKK’nın insan kaynakları şubesi haline gelmiş HDP ile hedef birliği içine girenlerin, Kandil’deki bebek katillerinin iltifatlarına “mazhar” olanların ve PKK’nın yanında FETÖ ve türevleriyle eylem birliği yapacak kadar alçalanların tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’mızda da bir itibarının kalmadığını ortadadır. 

Açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki; dün bizimle birlikte baharda karı görmesine rağmen üşümeyen ve fitne sağanağında ıslanmamız için ellerini ovuşturanların gerçek maksatlarını gören hemşerilerimizin iftira fırtınalarının kaynağını yerle yeksan etmek için bu kutlu buluşmada bizimle birlikte olacaklarından hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır. 

Milletimiz siyaseti çalkantılı olanların farkında, demokrasi anlayışı buhranlı olanları tanımakta, zihniyeti bunalımlı olanları görmekte, yarını muamma olanların savrulmalarını ibretle müşahede etmektedir.  Türk Asrına Türk’ün mührünü vurmanın yolunun tek yürek olmaktan geçtiğinden hiçbir şüphemiz yoktur. 

Üzerimize koşar adım gelen asrı ülkülerimizle birlikte kucaklayacağımıza inancımız tamdır. 

O sebeple diyoruz ki; “Milli Birlik ve Kardeşlikle Hep Birlikte Yaşarız.”
O sebeple diyoruz ki; “Engelleri, Zorlukları Hep Birlikte Aşarız.” 
O sebeple diyoruz ki; “Elbette yaparız, hep birlikte başarırız.” 

Bu düşüncelerle; Muğlalı hemşerilerimizi, 4 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla şereflendireceği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende, Muğla Açık Hava Toplantısına” davet ediyoruz. 
Emek veren, çalışan, yorulan ve değer üreten tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.