Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Başbuğ Alparslan Türkeş eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Büyük bir coşkuyla karşılanan Milliyetli Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, tüm halkı sevgi ve saygıyla karşılandı. MHP lideri Bahçeli, Muğla'da yaşam mücadelesi veren herkesi açık hava toplantısına katıldığı ve gücüyle güçlerine destek verdiği içi selamla karşıladı.

Bahçeli, seçimlerin "Saygı ve sağ duyu eşliğinde gerçekleşmesini" diledi ve gelenlere "hoş geldiniz" dedi. Bahçeli, "Muğla her zaman göz bebeğimiz olmuştur, her şekilde demokrasinin yanında olmuştur. Bukemelun siyaşetçilere Muğla yüz vermez. Önümüzde tarihi bir seçim vardı. 177 merkez ile 46 gümrük kapısında yurtdışı seçmenimiz oylarını kullanacaktır. Bu vatandaşların oyu sandığa yansıyacaktır. Bazı ülkelerde vandallık görülmüş, demokrasi cellatları görülmüştür. Yurt içinde ve yurt dışında yaşanan her vatandaşa çağrım sandığa gitmesidir. Oyunuza sahip çıkın! Siz sahip çıkmazsanız hepimizin aydınlığını karanlığa boğacaklardır. Hepinize soruyorum Türkiye'ye sahip çıkacak mısınız? Bu evetleriniz ilhamı ve görkemi ile sıra hepinizde diyorrum. Aziz milletim sıra sende! Turizm alanında, tarımda, sanayide, ekonomide, ihtihdamda ve yeni, güçlü yatırımlar için aziz milletim sıra sende! Siz söyleyin, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini hazır mısınız?" şeklinde sordu ve güçlü kalabalıktan evet yanıtını aldı.

MHP lideri Bahçeli, "Rabbim sizi afadlardan, kem gözlü finetcilerden korusun diyen Bahçeli, "Birlikte çok daha güçlüyüz. Heyecanımız umudumuzu diri tutuyor. Her şeyden önce Türkiyeyiz! Hepimiz Türk milletiyiz. Siyasetçi dürüst olmalıdır, ilkeli bir mücadele ile biz sizin yanınızdayız. Sevdamız Türkiye'dir! Kim naparsa yapsın, bilinizki biz ayrılmayacağız! Anca zillet ittifakı tehlike saçmaktadır. Sayısı 6 ile başlayan ve sonunda 9'a çıkan ittifaka Muğla geçit vermeyecektir! Zillet ittifakının gizli ittifakı gizli olmuş bir Türkiye'dir. Kılıçdaroğlu'nun kanlı destekçileri HDP'dir, PKK, YPG ve FETÖ'dür! Şu kepazeliğe bakar mısınız? 29 Ekim 1923 ruhu Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçırıyor. Türkiye'de Cumhuriyeti yok edecek bir şerefsiz henüz anasının karnından doğmadı! Kılıçdaroğlu cevaplasın, HDP ile yapılan görüşmede neler görüşüldü? Kılıçdaroğlu'nun hefesi kursağında kalacaktır. 14 Mayıs'tan sonra Kılıçdaroğlu ve yanındakiler tarihin çöp sepetine atılacaktır. Savunma sanayimize, tünellerimizden dev şantiyelerimize varınca yapılan hizmetleri Türk Milleti görmezden gelmez! Onların baklığı yer Brüksel, Berlin, Kandi ve Washington'dur! Silah ve savunma sanayindeki alımlardan memnun musunuz? diye sordu.

Yoğun katılım "Evet" dedi.

Bahçeli "14 Mayıs'ta MHP'ye oy verecek misiniz? MHP milletvekillerini meclise gönderecek misiniz? Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yola devam edecek misiniz?" dedi. Katılımcılar "Evet" yanıtını verdi.

CHP'ye YÜKLENDİ

Bahçelii, "CHP ve İYİ Parti'ye verilecek her oy yıkıma destek, Türkiye'ye darbedir!" dedi. "Bunlar yüz karası, yürek sızıdır" diyen Bahçeli, "Biz Cumhur İttifakayız, herkes şerefi ve haysiyeti kadar konuşursa ağzını açıp da bir şey söylemeye kimsenin hakkı olamaz. Devletimiz, gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulmuştur. Cumhur İttifakı olarak elbette başaracağız. Bu millet biziz, terörün kökünü kazayacağız! Bu uğurda güçlü ve istikrarlı devlet yönetimi, 15 Temmuz'un yaralarını başarıyla sarmıştır. Dünya tarihine geçen kürsel salgınla kararlı bir mücadele sergilenmiştir."

"Doğal zenginlikleri ile Muğla her zaman göz bebeğimiz olmuştur. Muğla her şart altında zulmün karşısında durmuştur. İki eliyle kalp işareti yapanlara Muğla halkı kanmaz. Milli ve manevi değerlerle çelişen siyasilerin Muğla ile bağı olamaz. Bölücü ve terör sevicilerin özgürlük sloganları sahtekarlıktır. Her vatandaşımız sandığa gitmeli. Oyunuza sahip çıkın. Yoksa Türkiye'yi karanlığa boğacaklar. Aziz milletim sıra sende diyorum. Muğlalı kardeşlerim sıra hepinizde. Huzurlu bir Türkiye için sıra sizde."

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

"14 Mayıs seçimleri milli ve manevi değerlerin rehberleri ile geçilmesi gerekiyor. Heyecanınız umutlarımızı diri tutuyor. Siyaset, millete hizmet vasıtasıdır. Siyasetçi dürüst olmalıdır. İlkeli bir mücadele çizgisi ile her zaman sizlerin yanındayız. Kim ne yaparsa yapsın, bilinizki ayrılmayacağız. Zillet ittifakı tehlike saçıyor. Kumar masası ülkemizin geleceğini karartmaya çalışıyor. Türk halkı ve Muğla buna izin vermeyecektir. Zillet ittifakının gizli ajandası teslim olmuş bir Türkiye'dir. Kılıçdaroğlu'nun kanlı destekçileri HDP'dir, PKK'dır. Hevesleri kursaklarında kalacak."

TÜRKİYE'NİN YAPTIĞI ATILIMLARDAN MEMNUN DEĞİLLER

"14 Mayıs'tan sonra Kılıçdaroğlu ve yanındakiler tarihin çöp sepetine atılacaktır. Savaş uçaklarımıza, iha ve sihalarımıza, köprülerden barajlara hazımsız olanları Türkiye asla hoş görmez. Milli savunma sistemlerini neden sürekli gündemde tuttuğumuzu soruyorlar. Çünkü baktıkları yer Kandil'dir. Türkiye'nin atılımlarından memnun değiller."

Kaynak: Haber48