Edinilen bilgiye göre, 27 Aralık’ta gece saatlerinde Kordon caddesi üzerinde kaldığı aparta giden Rus uyruklu P.B.'ye üç şahıs tarafından uyuşturucu satılmak istendi. Rus turist kabul etmeyince şahıslar turisti darp ederek tehdit ile cebindeki Bin 200 TL'sini ve banka kartı ile bankadan 2 bin TL daha parasını çekerek ayrıldılar. Rus uyruklu P.B. polise şikayetçi oldu.


28 Aralık’ta ise D.K. isimli Türk vatandaşı Siteler Mahallesinden ana caddeye yürürken iki şahsın yanına gelerek konuşmaya çalıştığını, şahısların D.K.'ye kolundaki saatin güzel olduğunu ve kendi saati ile değiştirmek istediğini kabul etmeyince de yumruk ve sandalye ile darp edildiğini yoldan geçen trafik ekiplerine sığınarak şikayetçi olduğunu açıkladı.


Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerin iki vatandaşın şikayeti üzerine verilen eşgaller üzerinde çalışma başlattı. Şahıslar C.Ç, S.Y. ve S.S. oldukları tespit edildi. Şüpheliler mevcutlu olarak çıkarıldıkları adliyede savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilirken üç şüpheli tutuklandı.

Kaynak: İHA