2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçe genelindeki okullarda kantin denetimi başlattı. Öğrencilerin sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerde okul kantinlerindeki ürünler tek tek incelendi. Ekipler kantinlerde ürünlerin üzerindeki etiketlerin adres ve menşeileri, gıda uygunluğu, hijyenik şartlar, fiyat etiketleri, son kullanma tarihleri, mutfak içi rafların ve tezgah üstlerinin temizliği ile ilgili kontroller gerçekleştirirken; okulların kantin ve yemekhanelerinde gıdaların üretim, hazırlama, depolama alanları ile ilgili incelemelerde de bulundu.

"Sağlıklı gıda, temiz kantin" anlayışıyla okul kantinlerini sık sık denetlediklerini belirten Zabıta Müdürü Muhittin Ergin, "Kantinler konusunda çok titiz davranıyoruz. Denetimlerimizde işletmecilerin kurallara uyduğunu gördük. Öğrencilerin sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi amacıyla yapılan bu denetimleri eğitim – öğretim yılı boyunca belirli aralıklarla sürdüreceğiz" dedi.

Marmaris'te Vatandaşlar Yol Çalışmalarının Tamamlanmasını İstiyor Marmaris'te Vatandaşlar Yol Çalışmalarının Tamamlanmasını İstiyor

Kaynak: ANKA