Bilal Topaloğlu,  iki sezondur kulüplerini,ve takımlarını  ayakta tutabilmek için zorlu mücadeleler verdiklerini kaydederek şunları söyledi: 


"ZORLUKLAR VE YOKLUKLARLA MÜCADELE ETTİK"
"Elinden her şeyi  alınmış ve borcu olan bir tarihi kulübü ayağa kaldırmak için zorlu bir yola baş koyduk. İki yıldır bıkmadan usanmadan herkesi ziyaret ettik destek istedik. Destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Yapamazsınız dediler. Borcunuz var dediler. Topunuz yok, paranız yok dediler. Aldırmadık konuşulanlara, eleştirilere, tepeden bakan tavırlara.Terk etmedik, bu tarihi kulübün ayakta kalması gerektiğini kapı kapı dolaşıp herkese anlatmak istedik. Başardık  da. Önce arkamızda duran taraftarlarımız forma kampanyamıza destek verdi  Sonrasında da sponsor destekleri ile ayağa kalkma, toparlanma sürecimiz başladı. İlk etapta bütçemize göre transferler yapıp bu tarihi kulübü, Muğla Süper Amatör Ligi'nde mücadele etmeye hazırladık. Bunları yaparken de siyasetten uzak bir yönetim oluşturup, güçlü yatırımcılarla görüşmelerimizi gerçekleştirdik."

Transfer dönemi kapandıktan sonra yönetimlerine katılan ve ardından  Başkan olan Aydın Kocabay'ın kulübe çok  büyük katkı sağladığının altını çizen Bilal Topaloğlu, sözlerini şöyle  sürdürdü:    "Futbol kulübümüzün tarihini değerini  sayın  Başkanımıza  anlattık. Marmaris Gençlikspor'un kendi kendini döndürebilir hale getirebileceğinden bahsettik. Maneviyatından da  bahsettik. Yeni bir kulüp kurup sıfırdan da başlayabilir ya da bir kulüp satın alabilir, borçsuz ilerleyebilirdik. Ancak hepimiz bu işin maneviyat tarafını seçtik. Tarihi kulübümüzü ayağa kaldırma mücadelesine, önce borçlarını ödeyerek başladık. Sonrasında ara transfer döneminde yeni oyuncularla  takımımızı güçlendirdik. 8 yıl aradan sonra  takımımızı BAL finallerine  çıkarttık. Marmarisli futbolseverlere bu yıl şampiyonluk yaşatıp bir üst lige çıkamadık. Ancak, kulübümüze bir taraftan yatırım yapıp, bir taraftan da yeni ve güçlü yöneticiler eklemeye devam ediyoruz."

"DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ"
Topaloğlu,  yeni sezona borçsuz  ve güçlü bir mali yapıyla girmeye hazırlandıklarını  ifade ederek; "Tarihi  kulübümüzü hak ettiği yer olan profesyonel liglere taşıma hedefimize odaklanacağız." dedi. Bilal Topaloğlu; "Verdiği desteklerden dolayı başta Başkanımız Aydın Kocabay olmak üzere herkese tekrar tekrar sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz."diye konuştu.