Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bedensel engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Turunç'a bağlı Dereözü'nde yaşayan Dursen Demir ve Ali Kaplan'ı ziyaret eden Oktay'a Engelli ve Aileleri Birliği Derneği (ENABİRDER) Başkanı Tulgay Hasar eşlik etti. Her iki vatandaşa günlük hayatlarında sıkıntı yaşamamaları için akülü araç hediye edildi.


Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için Belediyeye gelen talepleri imkanları ölçüsünde karşıladıklarını belirten Başkan Oktay, “Engelli vatandaşlarımızın toplum içine karışması için her türlü desteği vermeyi ve her koşulda halkımızla dayanışma içinde olmayı sürdürüyoruz. Engelli vatandaşlarımız Marmaris Belediyesinin yanlarında olduğunu bilsinler” ifadelerini kullandı.

ENABİRDER Başkanı Tulgay Hasar da, Dernek üyesi Dursen Demir ve Ali Kaplan'ın taleplerini belediyeye ilettiklerini söyleyerek, “Belediyemiz talebimize olumlu cevap verdi. Kardeşlerimize araçlarını teslim ettik. Kurulduğumuz günden bu yana her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımıza ve Marmaris Belediyesi’ne bizlere verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. El ele verip tüm engelleri aşacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA