Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de, Jandarma Teşkilatı'nın 184'üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi. Program kapsamında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nı okumasının ardından Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Tuğgeneral Gemalmaz, başarılarla dolu 184 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşundan bugüne kadar milletin sevgi ve güvenini kazandığını ifade etti.
Tuğgeneral Ali Gemalmaz, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında, gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir" dedi.
Tuğgeneral Gemalmaz, şöyle devam etti:
"Jandarma, üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum, kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı'nın tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta, her türlü çözüm ile tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır. Başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik-beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anar, jandarma teşkilatının fedakar personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.''

KAYNAK : DHA

Editör: İrem Yıldırım