İYİ Parti Dalaman İlçe Başkanlığı seçimleri Dalaman Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Saat 11.00’da başlayan kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçildi. Konuşmaların ardından yapılan oylama sonuçlarına göre Bahadır Bakırcı 203 oy, Sedat Yılmaz ise 68 oy aldı.

İYİ Parti Dalaman İlçe Başkanı Bahadır Bakırcı konuşmasına divan ve parti üyeleri ile katılımcıları “sizleri şahsım ve ilçe teşkilatım adına saygıyla selamlıyorum” diyerek başladı.

İYİ Parti’nin tüm Türkiye’de almış olduğu kongre kararının ardından Dalaman ilçe teşkilatı olarak hazırlıkları tamamladıklarını belirten Bakırcı, “demokraside katılımcılık esastır. Bizler buna yürekten inanıyoruz. Kongremizde birden fazla adayın çıkması bizleri sevindirmiştir” dedi. Bahadır Bakırcı seçimlerde aday olan Sedat Yılmaz’a başarılar diledi.

İYİ Parti Dalaman ilçe kongresinin ikincisinin de Dalaman Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda yapıldığını ifade eden Bakırcı, salonun üçüncü kongreye hazırlanmasında emeği geçen parti üyelerine teşekkürlerini iletti.

İYİ Parti’nin her geçen gün büyüyüp geliştiğini aktaran Bahadır Bakırcı; “Biz göreve geldikten bir hafta sonra koronavirüs tedbirleri nedeniyle ilk bir yıl faaliyet konusunda çok zorlandık. Ama koronavirüsten sonraki süreçte hafta içi her gün nöbet sistemi getirerek partimizi her zaman açık tuttuk.” şeklinde konuşarak, İyi Parti İlçe Teşkilatı tarafından Dalaman’da yapılan faaliyetleri sıraladı. Bakırcı “Belediye meclis toplantılarında İYİ Partimizin varlığını her zaman hissettirdik. Doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Gereken tavrımızı her zaman gösterdik. 145 ile devraldığımız üye sayısını 345’e kadar çıkardık. Üye sayısını %230 artırdık. Bunu hep beraber başardık. Tüm Dalaman’da düğünlere katılım sağladık. Sosyal medyayı etkin kullanarak faaliyetlerimizi paylaştık. Dalamanımızda cenazelere, mevlitlere, asker yemeklerine esnaf açılışlarına katılım sağlayarak çiçeklerimizi gönderdik. Muhtarlarımıza ve sivil toplum örgütlerine ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Mübarek ramazan ayında iftar yemekleri düzenledik, ihtiyaç sahiplerine paket yardımında bulunduk.” dedi.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün biz gençlere vermiş olduğu ilham ve cesaretle bu yola çıktık” şeklinde konuşan Bahadır Bakırcı, “İYİ Parti genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in “Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” sözüyle çıktığımız bu yolda, tüm cesur yüreklerle beraber önümüzdeki genel seçimlerde canla başla çalışıp İYİ partimizi Dalamanımızda en uç noktaya taşıyacağız.” dedi.

Bahadır Bakırcı konuşmasını “tüm üyelerimize, iyi partimize gönülden bağlı olan herkese sonsuz teşekkürler. Bu yarışın kazananı kaybedeni olmaz. Kazanan İYİ Parti’dir. Millete efendilik yoktur, hizmet etme vardır. Hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.” sözleriyle sonlandırdı.

Bahadır Bakırcı’nın ardından Başkan Adayı Sedat Yılmaz kürsüye çıktı. Yılmaz konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı. Belediye Başkanlığının ardından neden ilçe başkanlığına aday olduğunu madde madde açıklayan Sedat Yılmaz “Bu soru işaretini bizzat benim kaldırmam gerekiyor. İlk olarak ilçe başkanlığına kriterleri uygun olan her Türk vatandaşının hakkı olduğu gibi, naçizane Sedat Yılmaz’ın da hakkı var. Bu yüzden aday oldum.” dedi. Yılmaz konuşmasını “İkinci madde: ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu, hiç hak etmediği derin yoksulluk, her geçen gün ağırlaşan sosyoekonomik yaşam şartlarının iyileşmesine bir nebze de olsa katkı sunabilmek için ilçe başkanı adayıyım. Üçüncü madde: devletimizi yönetemeyen, yönettiğini sanan bu ucube anlayışın demokratik yollarla, yani seçimlerle değiştirilmesi, iyi partimizi iktidara taşımak için bu göreve sizlerin takdirleri ve teveccühleriyle adayım. Ne yazıktır ki kamplaştırılmış olan milletimizin birliği beraberliği yine birleştirici bir misyon üstlenmek üzere ilçe başkanlığı görevine sizlerin destekleriyle yine talibim. Beşinci madde insanlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması için cansiperane hiç yılmadan çalışacağımdan en az soyadım kadar emin olduğum için ilçe Başkanlığı adayıyım.” şeklinde sürdürdü.

Saydığı maddeleri çoğaltabileceğini ifade eden Sedat Yılmaz kongrenin demokrasi havası içinde gerçekleştirileceğine olan inancının tam olduğu dile getirdi. Yılmaz konuşmasını; “Başta saygıdeğer hanımefendiler olmak kaydıyla, beyefendiler, çok kıymetli katılımcılar, sizleri tekrar sonsuz sevgi ve saygılarımla selamlarken; kurucu İl Başkanımız Sayın Bayram Altın Bey’e, Başkanımız Sayın Bahadır Bakırcı Bey’e, emek sarf eden, ilçemizin başarılı çalışmalarında katkıları olan tüm İYİ Partili üyelerimize, arkadaşlarımıza, hanımefendilere, beyefendilere, büyüklerime, küçüklerime teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Kongremizin devletimize, milletimize, partimize ve Dalaman ilçemize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” sözleriyle tamamladı.