Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında okulların 21 Kasım 2022'ye kadar kapalı olacağını belirten Emre Çay, verilen ara tatilin kişisel ve mesleki yönden gelişmeye imkan sunacağını ifade etti.

Yayımladığı mesajda öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı seslenen İl Müdürü; "Kıymetli Öğretmenlerimiz, 12 Eylül'de başlamış olduğumuz eğitim öğretim sürecinde ilimizin başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyor; ara tatilinizin ailenizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesini temenni ediyorum. 

Sevgili Öğrencilerimiz, iki ay boyunca yoğun geçen bir temponun ardından soluk alıp dinleneceğiniz bir haftalık ara tatili hak ettiniz. Bu bir haftalık ara tatili verimli bir şekilde değerlendirmenizi, bol bol kitap okuyup mümkün olduğunca ekran karşısında geçireceğiniz süreyi sınırlandırarak kültür, sanat, bilim, spor etkinlikleriyle dolu kaliteli bir zaman geçirmenizi diliyorum.

21 Kasım'da okullarımızda sağlıkla buluşmak umuduyla, hepinize iyi tatiller." dedi.