Sosyal sorumluluk bilinciyle yapılan çalışmaların engellilerin hayatlarını güzelleştireceğini belirten Emre Çay mesajında şu ifadeleri kullandı;

"Engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın oluşturulması, yaşam kalitelerini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılması adına düzenlenen "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" hepimiz için önem arz ediyor.

Engelli kardeşlerimizin geleceğe umutla bakan, mutlu bireyler olarak hayatın her alanında aktif olarak yer almaları, çağdaş toplum düşüncesinin, kültürümüzün ve inancımızın bir gereğidir. Sosyal sorumluluk bilinciyle engelleri kaldırmak adına yapılacak tüm çalışmalar, engelli kardeşlerimizin yaşamlarını güzelleştirecektir.

Azim ve kararlılıkları, yılmadan verdikleri mücadeleyle spordan sanata, siyasetten eğitime ve iş dünyasına, elde ettikleri nice başarılarla bizleri gururlandıran engelli kardeşlerimiz, hayata tutunuşlarıyla emsallerine ilham kaynağı olmaktadır.

Bizler eğitim camiası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur." sözünden hareketle, engelli bireylerin küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yeteneklerine göre eğitim almaları gayreti içerisindeyiz. Onların bilişsel, duygusal, kişisel ve sosyal gelişiminin ileri gitmesi için elimizden gelen her türlü gayreti sarf ediyoruz.

Bütün engellerin sevgi, saygı, empati ve dayanışmayla aşılacağı, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla; tüm engelli bireylerimize sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum. "