Muğla İl Milli eğitim Müdürlüğü, Bodrum İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Bodrum’da bir otelde gerçekleştirilen davete Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal katıldı. 

Gecenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay yaptı. Davetlileri selamlayarak Yüce gönüllü hayırseverlerimiz diye sözlerine başlayan İl Müdürü Emre Çay, "Yüce gönüllü diyorum çünkü Hayırsever olmak üst seviyede gelir sahibi olmanın yeterli olmadığını gönlümüzün bu anlamda yücelik makamına erişmesiyle ortaya çıkacağına inanıyorum. 45 okul 2 kurum ve bir spor salonu olmak üzere 48 eğitim yatırımı kazandıran bunun yanında okullarımıza sayısız destek sunan ve ilçemizin %50 sinin hayırsever yatırımları ile bezenmiş olmasından dolayı siz hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

İl Müdürü Emre Çay “Bir yılı düşünürseniz tohum ekin, on yılı düşünürseniz fidan dikin, eğer 100 yılı düşünürseniz insan yetiştirin anlayışıyla yüzyıllarımızı, geleceğimizi, aydınlık Türkiye’miz için yapmış olduğunuz bu kıymetli eserler için teşekkür ediyor ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır, çocuklarımız bizim geleceğimizdir, biz de milli eğitim camiası olarak bu sorumluluğu üzerimizde taşıyor ve çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bir teşekkür yemeği, bir vefa yemeği, bizler yaptığımız iyiliği unuturuz fakat bize yapılan iyiliği asla unutmayız bugün burada Türkiye’nin hayırsever potansiyeli anlamında en özel ilinin en özel ilçesinde siz hayırseverlerimizle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Programa katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise hayırseverlerin eğitime verdiği desteğe vurgu yaparak “Devletimiz bütün gücüyle eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Hayırseverlerin desteğiyle bu büyük coğrafyamızda eğitimde eksik kalmıyor.” Dedi.

Programda davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir yaptığı konuşmada ; " Hayırseverlik, insanlığın büyüklüğünün merkezinde bulunur. Bugün burada eğitim gönüllüsü çok kıymetli hayırseverlerimizle bir araya geldik. Kıymetli hayırseverlerimiz, aynı zamanda devletimizin de bazı yüklerini sırtlanıyor. Bu anlamda aslında her biri adeta bir kamu gönüllüsü gibi. İyilik aynı zamanda bulaşıcıdır. Hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardımların verdiği hazzı dünyada hiçbir işte bulamazsınız. Beni ziyadesiyle mutlu eden bu buluşmaya katılan çok kıymetli hayırseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Bodrum’da 45 okul, 2 Kurum ve 1 adet spor salonunun hayırseverler tarafından yapıldığı hatırlatan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “İlçemizdeki okulların hemen hemen yarıya yakını hayırsever vatandaşlarımızın yaptırdığı okullar. Var olun, eksik olmayın inşallah. Eğitimin yanında hayırseverlerimizin ilçemize çok büyük katkıları var, camiler ve birçok kurumlarımız var.” dedi. 

Hayırseverlerin özgeçmişlerinin okunduğu gecede canlı müzik dinletisi ile yemeğe eşlik edildi. Yemek sonunda ebediyete intikal eden hayırseverler için dua okundu. Davetlilere günün hatırası hediye takdimi gerçekleştirildi.