Haber48 Gazetesi'nin haberine göre Ortaca Emniyeti 4 Ocak 2023 tarihinde, 2 ayrı suçtan hakkında 9 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan bir kadını yakaladı.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü, Suç Önleme Ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan kadının, Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Şekilde Ele Geçirilmesi ve Basit Yaralama suçlarından 9 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için arandığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre yakalanan kadının Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz bölgesinde hayvan hakları ile ilgili kampanyalar yürüten ve sokak hayvanları için çalışmalar yapan HAYDOS Derneği Başkanı Türkan Dağdelen olduğu öğrenildi.

Sokak Hayvanlarının Durumu Ne Olacak?

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz bölgesinde sokak hayvanları için düzenlenen birçok etkinliğe öncülük eden HAYDOS Başkanı Dağdelen’in tutukluluğunun ardından Haber48 Gazetesi'ne ulaşan çok sayıda kişi, bölgedeki sokak hayvanlarının durumunun ne olacağını merak ettiklerini; sokak hayvanları için yürütülen etkinlik ve çalışmaların devam ettirilip ettirilmeyeceği konusunda bilgi sahibi olmak istediklerini belirtti. HAYDOS Derneği üyelerinden ise şu ana kadar resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Haber48