Süha Kurt, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördü. Kurt, 2021 yılı Aralık ayından itibaren ev hemodiyalizi takibindeydi. Süha Kurt, kalp krizi nedeniyle vefat etti.

Süha Kurt'un eşi, hemodiyaliz ekibi adına TEMA Vakfı'na fidan bağışında bulundu. 30 tane fidan bağışlayan Nurdan Kurt, eşinin sağlığında hemodiyaliz ekibine olan minnettarlığını sürekli ifade ettiğinden dolayı böyle bir davranış yapmayı canı gönülden istediğini belirtti.

Anlamlı bağışın belgesi Başhekim Doç. Dr. Turhan Togan, Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Huddam Dr. Öğretim Üyesi Dilek Gibyeli Genek, Dr. Okşan Uyar Gazezoğlu, Dr. Tahir Özen, ev hemodiyaliz hemşiresi Münire Odacıoğlu ve tüm hemodiyaliz ekibinin katılımıyla teslim alındı.

Prof. Dr. Bülent Huddam, hemodiyaliz ekibi ve hastaların aile gibi olduğunu belirterek yapılan bu nazik davranış için bağışçı Nurdan Kurt’a teşekkür etti.


Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan bağışçı Nurdan Kurt’a ve tüm ekibe göstermiş oldukları samimi ve özverili çalışmaları adına yapılan bu onur verici davranış için teşekkür etti.