Bodrum'da Öğrenciler Tekerlekli Sandalye Bağışladı Bodrum'da Öğrenciler Tekerlekli Sandalye Bağışladı

Utku Erişik tarafından yazılan Bir Merhaba Yaraşır adlı oyun, tek kişilik olarak yazarı tarafından sahnelendi. Oyuna Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destek verdi. Oyunun gösterimine Bodrum Belediyesi İsmail Hakkı Tonguç Tarım Okulu ve Müzesi’nin gençlik kampına gelen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi gençleri, Bodrum’daki okullardan öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Bodrum’la özdeşleşmiş Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın kendi ağzından anlatıldığı tek perdelik oyunda, Balıkçı’nın çok yönlü kişiliği, mektuplaştığı yakın arkadaşları, anıları ve hayatından kesitler, Utku Erişik tarafından etkileyici bir ambiyansla izleyicilere sunuldu.

Tiyatro Sanatçısı-Yazar Utku Erişik, oyununun sergilenmesine ve Halikarnas Balıkçısı’nın yeniden hayat bulmasına olanak veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu’na ve oyunun yazılması için fikir veren ve destek olan Eski Bürokrat-Araştırmacı Yazar Metin Erdoğan’a ve Balıkçı sevdalılarına teşekkürlerini iletti.

Halikarnas Balıkçısı sevdalısı vatandaşlardan yoğun ilgi gösterdiği oyun uzun süre ayakta alkışlandı. Bodrum’da ve diğer şehirlerde de oyunun yeniden sahnelenmesi planlanıyor.

Kaynak: İHA