Rus vatandaşı Olga Top, Mustafa Öztürk ile internette tanıştı. Olga 2012 yılında Türkiye'ye geldi. 2016 yılına kadar Olga ve Mustafa çifti Mersin'de yaşadı. Victoria adındaki kızları 2013'te dünyaya geldi. 2018 yılında şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayrılan çiftin çocuklarının velayeti anneye verildi. 

Mustafa Öztürk, Haziran ayının sonunda kızını 1 ay süreyle görme hakkını kullanmak için Muğla'ya geldi. Olga Top'un yanından kızını alan Öztürk 1 aylık süre geçmesine rağmen kızını geri getirmedi. Olga, Mustafa Öztürk'ün kızı kaçırdığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Çocuğundan haber alamadığını, çok endişelendiğini söyleyen Olga Top, "Çocuğumu düşünmediğim tek bir zaman bile yok. Gözlerime uyku girmiyor. Sürekli 'Acaba ne yapıyor?' diye düşünüyorum. Aç mı tok mu, ne yapıyor, bilmiyorum. Beni, çocuğumu vermemek için iftira atmakla tehdit etti. Ben 3 çocuk annesiyim. Kendi kalbimin altında taşıdığım çocuğumun kötülüğünü ister miyim? Velayet davasında çocuğun bende kalmasını zaten kendisi istemişti. Çocuğa bakamayacağını söylemişti. Elimizde evraklar var. Çocuğumu vermeleri gerekiyor ama vermiyorlar. Çocuğumun nerede olduğunu bilmiyorum. Tek isteğim yavruma kavuşmak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA