Fethiye'de bankadan 47 bin lira çeken İngiltere vatandaşı Davıd John Chaplin Ölüdeniz Hisarönü'ne gitmek için taksiye bindi. Chaplin taksiden inerken para dolu çantasını takside unuttu. Taksici Ayhan Altun yolcuyu bıraktıktan sonra Fethiye'ye döndüğünde arka koltuktaki çantayı fark etti. Taksici İngiliz müşterinin ev sahibi olan Koray Gök'e ulaştı. İngiliz vatandaşı, çantasını takside kaldığını ev sahibinden öğrendi. Bunun üzerine taksi durağına ev sahibiyle gelen Chaplin çantasına ulaştı. Davıd John Chaplin 47 bin TL’nin içinden 200 TL’yi taksici Ayhan Altun Kaynak'a hediye etti.


Chaplin yaptığı açıklamada "Bu sabah marketten alışveriş yapmıştım. Ev kirası ve diğer ödemelerim için 47 bin TL bankadan çekmiştim. Daha sonra taksiye binerek Hisarönü ne gittim. İçinde 47 bin TL bulunan ve ayrıca diğer kartlarımın da bulunduğu bu çantayı takside unutmuşum. Taksici ev sahibime ulaşıp çantamın taksinin arka bölümünde kaldığını haber vermiş. Duyunca birlikte geldik. Çantamı bulduğum ve parama kavuştuğum için çok sevinçliyim. 2008 yılından beri Türkiye’de Fethiye’de yaşıyorum. Her zaman buradan taksiye biniyorum. Türkiye ve Türkleri çok seviyorum. Türklere çok güveniyorum. Onun içinde 14 yıldan bu yana Türkiye’de yaşıyorum” diye konuştu.


Taksici Ayhan Altun Kaynak ise “30 yıldır taksicilik yapıyorum. İstanbul ve Fethiye’de taksi şoförlüğü yaptım. Bu sabah binen yolcunun arka koltukta unuttuğu çantayı saatler sonra buradaki taksici arkadaşlarla kendisine ulaşıp teslim ettik. Tüm taksici arkadaşların ve vatandaşlarımızın da böyle durumlarda aynı davranışı göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kadına Şiddete Karşı Fethiye'de Yürüyüş Düzenlendi Kadına Şiddete Karşı Fethiye'de Yürüyüş Düzenlendi

Kaynak: İHA