Hatay Kırıkhan'da enkazdan kurtarılarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne getirilen köpek Karamel'in bakım ve tedavisi yapıldı. Çipinden sahibine ulaşılan Karamel, kısa süre sonra ailesine kavuşacak.

Deprem felaketinin hemen ardından gönüllü olarak deprem bölgesine giden Marmaris Akut Ekibi, Hatay Kırıkhan Cumhuriyet Mahallesi'nde arama kurtarma çalışmalarında görev aldı. Ekip, çalışmaları sırasında enkaz altından chihuahua (şivava) cinsi bir köpeği çıkardı. Ekiptekilerin Künefe ismini verdiği köpek, ekip üyelerinden biri tarafından sahiplenilerek Muğla'ya getirildi. Tedavisi için Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne getirilen Künefe'nin burada bakımları ve tedavisi yapıldı.

Geçici Hayvan Bakımevi görevlileri, Künefe'nin çipinden gerçek sahiplerine ulaştı. Deprem nedeniyle zor günler geçiren ve sevdiklerini kaybeden ailenin köpeklerinin de enkaz altında olduğunu sandığı bilgisi alındı. Asıl isminin Karamel olduğu öğrenilen köpek, en kısa sürede gerçek ailesine ulaştırılacak.

whatsapp-gorsel-2023-02-15-saat-11-29-54.jpg

Kaynak:ANKA