Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen turnuvanın finalinde Muğla Karya GSK U18 takımı ile Denizli Merkezefendi U18 Basketbol Takımı karşı karşıya geldi. Maçın uzatma periyodunda Muğla Karya GSK U18 takımı rakibini 67-66 mağlup ederek kupayı kazandı. 

Muğla Karya GSK Baş Antrenörü Tuğberk Maviş EGECUP 2022'nin ikinci kez düzenlendiğini belirtti. Tuğberk Maviş; "Denizli’den İzmir'den Aydın’dan önemli takımların katılımı ile ilimizde başarılı bir organizasyon gerçekleştirdik. Muğla Gençlik ve Spor İL Müdürümüz Kazım Açıkbaş’a ve Kulüp Başkan ve yöneticilerimize destekleri için çok teşekkür ediyorum. Finalde çok güzel bir karşılaşma oldu. Bir hayli seyircinin olması da bizleri umutlandırdı. Her iki takım sporcularımızı da güzel mücadeleleri nedeni ile kutluyorum. İlk gün ki maçı Denizli Merkezefendi kazanmıştı. Son günkü maçı ise biz kazandık.  Burada önemli olan kazanmaktan ziyade sporcularımızın maç eksiklerinin giderilmesiydi" dedi.

Sezon öncesi yapılan Turnuvanın sezona hazırlık açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Muğla Karya GSK Baş Antrenörü Tuğberk Maviş, EGECUP 2022 ikincisini düzenlediğimiz bir organizasyon.