Dalyan 1’inci Etap Çevre Düzenleme ve Altyapı projesi Ortaca Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde 15 Kasım 2021 tarihinde yer teslimi yapılarak başlamıştı.

Dalyan 1’inci etap çevre düzenleme çalışmaları Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'in seyir iskelesine son ahşap parçasını monte etmesiyle tamamlandı.


Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Dalyan mahallesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ve Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü arasında yaptıkları protokol ile çevre düzenlemesi çalışması yürüttüklerini söyledi. Başkan Uzundemir, “Dalyan Ortaca’mızın, Muğla’mızın ve Türkiye’nin gözbebeği turistik bir mahallemiz. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği mahallemizde kurumlar arası işbirliği ile çevre düzenlemesi ve altyapı çalışması yürüttük. Tüm çabamız bölge insanımızın ve gelen misafirlerimizin yaşanabilir ve huzurlu bir tatil geçirebilecekleri çevreye duyarlı alanlar oluşturmak” dedi.

Kaynak: İHA