Haber48'de yer alan habere göre bir internet sitesine açıklamalarda bulunan Sedat Yılmaz “İYİ partimizin Dalaman İlçe Teşkilat Başkanlığı seçiminde başkanlık adaylığına başvurdum. 12 Kasım 2022 günü Dalaman Belediyemiz Kültür Merkezi’nde yapılacak olan teşkilat başkanlık seçimlerimize siz kıymetli üyelerimiz başta olmak üzere tüm Dalamanlıları şimdiden davet etmek istiyorum.” dedi.

YILMAZ AÇIKLAMASINDA MEVCUT YÖNETİMİ ELEŞTİRDİ

İYİ Parti ilçe başkan adaylığının sebeplerini madde madde sıralayan Yılmaz mevcut yönetimin çalışmalarının eksik olduğunu belirterek; “Teşkilatımızın çalışmalarında gördüğüm birçok eksiklik var. Üye sayımız yeterli değil ve gerilere düşmüş durumda. Yönetim kurulunun muntazam toplantılarını yapmıyor. Cenaze, bayram, düğün, mevlit gibi törenlere katılım eksikliği var. Teşkilatımızın yönetim kuruluyla olsun, sivil toplum örgütleri ile olsun, gerek vatandaşlarımızla olsun kahvaltı, yemek gibi etkinlikleri yapmamış olması ve esnaf, köy ve köylülerimizin ziyaretlerinin göz ardı edilmiş olması” şeklinde konuştu.

ALTILI MASAYA “BEN BURADAYIM” MESAJI

Yılmaz ülkenin mevcut ekonomik koşullarını eleştirerek “Dalaman’ı bir yere taşımak istiyorum. Ülkemizi altılı masa beraberinde seçimleri kazanarak inşallah demokrasiyle kavuşturmak istiyoruz. Bu yönetimden ülkemizi kurtarmak istiyoruz. Sonuç itibari ile sizlerin de öngördüğü gibi ülkemizin durumu ortadadır. Ben burada ekonomi konuşmak durumunda değilim. Fakat halkımızın cebinden giden fazla paralar halkımızı yüksek derecede mağdur etmiş bulunmaktadır. Altılı masayla birlikte bu mağduriyetlerin giderilmesi ışığında beraber çalışmalarımız olacaktır.” dedi.

Haber48 Gazetesi Yılmaz'ın 2013 yılında Haber48 Gazetesine yaptığı linç girişimine de değini. Haber48'de konuyla ilgili "Sedat Yılmaz 2013 yılının Aralık ayında gazetemiz ile ilgili bir linç girişiminde bulundu. Yılmaz Dalaman’da siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, medya ajansı temsilcileri ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu, yaklaşık 40-50 kişinin yer aldığı bir toplantıda konuşma yaptı. Yılmaz, konuşmasında Haber48 Gazetesi ve gazetenin köşe yazarı Rasim Kuluöztürk’le ilgili ağır itham ve hakaretlerde bulunmuştu. Başkanlık yaptığı dönemde toplantı, açılış ve diğer etkinliklere Haber48’in katılması durumunda kovacağını dile getiren Yılmaz, konuşmasında gazetemize Dalaman’dan reklam verilmemesini ve hatta gazetemizin ilçede satışının yapılmasını istemediğini belirtmişti." ifadeleri yer aldı. 

Haber48 Gazetesi tarafından bu durum üzerine Sedat Yılmaz'a dava açıldığı ve Yılmaz'ın hapis cezasına çarptırıldığı da belirtildi. Mahkemeye ilişkin Haber48'de aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

"ANAYASAL HAK OLAN HALKIN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENMEYE ÇALIŞILDI

Yılmaz’ın halkın haber alma özgürlüğünü engelleyici nitelikteki konuşmasını ilgili dönemde yayınladık. Konuyu Haber48 olarak yargıya taşıdık. Sedat Yılmaz açmış olduğumuz dava sonucunda “Hakaret ve tehdit suçundan” ertelemeli olarak 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sedat Yılmaz görev süresi dolduktan sonra 2014 yerel seçimlerinde tekrar MHP’den aday oldu fakat belediye başkanı seçilemedi."

Kaynak: Haber48