Arif Oğuz, Muğla Büyükşehir Belediyesi denetiminde olan otobüslere binmek için yaşadığı sorunu "80 Dakikada Devr'i Dalaman" başlığıyla özetledi. Oğuz, Salı günü  10.55'te Dalaman'a gitmek için Atakent ilköğretim Okulu karşısındaki durağa çıktığını ve 12.20'de gitmek istediği yere ulaştığını dile getirdi. 
 
Durakta beklediği süre içerisinde 4 halk otobüsünün geçtiğini belirten Arif Oğuz "Binebildiğim araca da durağa başka bir yolcu geldiği için dahil olabildiğimi düşünüyorum." dedi. 
 
Görme engelli olduğu için gelen halk otobüslerini tespit edip, otobüsü durdurmak için el kaldırmasının mümkün olmadığını söyleyen Oğuz "Durakta duran yolcuya gelen aracın korna çalıp uyarması çok mu zor? Bu sorunu, sorun olarak görüp bir takım engelli uyarı sistemi ile çözebilen Sosyal Belediyecilik örnekleri verebilenler varken, kamusal haklardan faydalanabilmek her vatandaşın anayasal hakkı iken bizlere bu duyarsızlığın sebebi ne olabilir acaba." diye konuştu. 
 
Yazısında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e seslenen görme engelli vatandaş "Ulaşımı sağlayan firmalar ya şoförlerine yolcu hakları ve yolcu nezaketi konularında iç hizmet eğitimi vermiyor a da ulaşım sağlayıcı firma engelliler ücretsiz biniyor, o yüzden mümkün olduğunca arabalara almaktan imtina edin mi deniliyor acaba" ifadelerine yer verdi.