Gelişen dünyayla birlikte değişen ihtiyaçlar sadece maddesel anlamda değil ruhsal anlamda da iyileşme arayışlarını doğuruyor. Çok küçük yaşlarda başlayan bu arayışlar beraberinde bazı kaygılar da getiriyor. Kadın veya erkek hepimizin çocukluk dönemi olsun, ergenlik, eğitim, iş, sosyal hayat ve aile ilişkileri olsun iniş-çıkışlar yaşadığımız pek çok zaman dilimi vardır. Bazen bu iniş-çıkışlara kendimizce çözüm geliştirebiliriz ama doğru olan bir destek almaktır. İşte bu destek kurumlarından biri olan Aslı Aldemir Kartal Psikoloji Danışma MerkezDalaman’da bugün itibariyle hizmet vermeye başladı.

DALAMAN PROTOKOLÜ VE İŞ DÜNYASI AÇILIŞTAYDI

2019 yılında Haliç Üniversitesi’nden mezun olan psikolog Aslı Aldemir Kartal’ın Dalaman’da açılışını yaptığı psikoloji danışma merkezi, ilk gününde Dalaman iş dünyasını ve protokol isimlerini buluşturdu.  Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta ve eşi Dr. Derya Yakuta, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Dalaman Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ertuğrul, AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Şefik Oğuz’un yanı sıra iş dünyasından pek çok isim de açılışta yer aldı.

"BEDEN SAĞLIĞI KADAR RUH SAĞLIĞI DA ÖNEMLİ"

Açılış öncesi Haber 48’e konuşan psikolog Aslı Aldemir Kartal, “Tabi ki çok mutlu ve heyecanlıyım, bugün meslek hayatımın ilk günü. Mezuniyetim 2019 yılı olmakla birlikte geçen süre on-line danışanlarımla bir süre çalıştım. Aktif olarak ve yüz yüze destek verme anlamında bugün ilk günüm olacak. Bu süreçte çeşitli eğitim, etkinlik ve seminerlere katılarak kendimi geliştirdim. İnsanların bedensel sağlığa verdiği önemi ruh sağlığı için de göstermesi gerekiyor. Ruh sağlığı da sağlığımızın bir parçası. Bazı ruhsal problemlerin çocukluktan itibaren ortaya çıktığını düşünürsek çocuklardan başlayarak yetişkinler, çiftler ve aileler olarak her grup için destek çalışmalarımız olacak.

"HER ZAMAN EŞİMİN YANINDAYIM"

Aslı Aldemir Kartal’ın en büyük destekçilerinden biri olan eşi Emre Kartal da gurur duyduğu eşinin her zaman yanında olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek açılışını yaptıkları merkezin Dalaman ve çevre ilçeler için çok faydalı olacağına olan inancını dile getirirken son söz yine psikolog Aldemir Kartal’ın oldu. Aldemir Kartal, “Başta babam Feyyat Aldemir’e, anneme ve tabi ki eşim Emre Kartal’a destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

"KIZIMLA GURUR DUYUYORUM"

Kızı Aslı Aldemir Kartal’ı  “Psikoloji Danışma Merkezi”nin açılış töreninde yalnız bırakmayan Aldemirler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Feyyat Aldemir de açılış öncesi Haber 48’e konuşurken yanında yakın dostu Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Şefik Oğuz da vardı. Aldemir, “Böylesine mutlu bir günde tüm dostlarımı burada görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Gurur duyduğum kızımın işyeri herkes için hayırlı olsun” derken AK Parti İlçe Başkanı Şefik Oğuz da siyasetçi kimliği ile önce söze yaklaşan seçimlerle başladı. Oğuz, “Seçim ve sonuçları şimdiden vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun diyorum. Aslı kardeşimizin açmış olduğu bu merkez inşallah danışanlarının sorunlarına çözüm bulacaktır. İnsan olarak hepimizin ruh sağlığı noktasında bu tür merkezlere ihtiyaçları olacaktır” dedi.

"KARAKUŞ: AÇILAN HER İŞYERİ DALAMAN'NI GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR"

Açılışın konuklarından biri olan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş da söze siyasetle başladı ve “Seçim ülkemize, Muğlamıza ve Dalamanımıza hayırlar getirecektir. Seçimler demokrasinin gereğidir. Huzur içinde, birlik ve beraberlik içinde bir seçim sürecini tamamlamış olacağız. Açılışa gelince; her açılışa gelmeyi bir borç biliyorum çünkü bu tür açılışlarla Dalaman’ın vizyonu değişiyor ve ilçenin gelişimine katkı sağlanıyor. İnşallah Dalaman daha da güzel olacak. Birlikte büyüyeceğiz. Bundan dolayı katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM MESUT YAKUTA: "DESTEK ALMAK İÇİN PSİKOLOĞA GİTMEK BİR GEREKLİLİK"

Kurdela kesilmeden önce son sözü Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta aldı. Eşi Dr. Derya Yakuta ile birlikte törene gelen Dalaman Kaymakamı, “Bazen hayatın yükü altında kalarak zor şartlarda yaşayan insanlar olabiliyor. Tabi ki böyle durumlarda destek almak ihtiyacı hasıl oluyor. Ve hepimizin bu tür destekler alması artık günümüz koşullarında olağan akış içinde olmalıdır. Destek almak için psikoloğa gitmek ayıp bir şey değil tam aksine bir gereklilik. Bir de belirtmeden geçemeyeceğim çok güzel bir birliktelik görüyorum burada. Dalaman’da çeşitli sektörlerden pek çok ismin burada bulunmasında Feyyat Aldemir’in büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Feyyat bey çevresinde çok sevilen sayılan bir isim ki onun yetiştiridiği evlatlar da çok saygıdeğer insanlardır. Aslı Aldemir Kartal’a ve ailesine hayırlı uğurlu olsun diliyorum” sözleriyle başarılar diledi. Daha sonra okunan duanın ardından Aslı Aldemir Kartal Psikoloji Danışma Merkezi’nin açılışı yapıldı ve tüm konuklar merkez hakkında  ev sahiplerinden bilgiler aldılar.