Programda bulunanları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin vasıtasıyla Muğla’nın tüm ilçelerine, tüm mahallelerine, oralarda yaşayan her bir vatandaşıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Muğla ziyaretimiz vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Böyle güzel bir muhabbet sofrasının etrafında gönüllerimizi buluşturan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bugün hem yapımı tamamlanan eser ve hizmetlerimizin açılışını yapmak hem de Muğla ve Fethiyelilerle kucaklaşmak için burada olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önce Menteşe Atatürk Bulvarını tıklım tıklım dolduran kardeşlerimizle birlikte toplu açılış törenimizi gerçekleştirdik. Bakanlıklarımızın ve belediyelerimizin toplam yatırım bedeli 5 milyar 744 milyon lirayı bulan eser ve hizmetlerinin Muğla’mıza ve siz Muğlalı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.  Muğla’yı ekonomik bakımdan daha da büyüten tüm bu eser ve hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında katkısı, alın teri ve emeği olan herkesi canıgönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“81 VİLAYETİMİZİ ADIM ADIM DOLAŞIYORUZ”

Şehirleri ve insanları seçimden seçime hatırlayanlardan asla olmadıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşağı yukarı her hafta sonu bir ilimizin misafiri olmaya, vatandaşlarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla, esnaflarımızla ruberu, yüz yüze muhabbet etmeye özel önem veriyoruz. Çünkü bizim için aslolan milletimizin ne dediği, ne yaşadığı, ne istediğidir” diye ekledi.

“Varsın birileri 10 binlerce kilometre ötede benzin istasyonlarında karanlık görüşmeler yapsın, biz 81 vilayetimizi adım adım dolaşıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Kimseyi ayırmadan, kimseyi dışlamadan 85 milyonun her bir ferdini samimiyetle bağrımıza basıyoruz. Son 20 yıldır olduğu gibi bugün de, aşkla çalışarak 780 bin kilometrekare vatan toprağını eserlerimizle ilmek ilmek dokuyoruz.”