Ağırlıklı olarak CHP Ortaca Kadın Kolları üyelerinin ve partili seçmenlerin karşısına çıkan Özcan’ı CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan tanıttı. Tezcan tanıtımda, Muğla olarak en az bir kadın milletvekilini Ankara’ya göndermeyi arzu ettiklerini belirtti.  Daha sonra söz alan CHP Parti Meclisi üyesi ve Muğla milletvekili aday adayı Gizem Sayar Özcan , Ortaca CHP örgütüyle yürüttükleri pek çok çalışmadan ve  yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Özcan, yaklaşan seçimlere illişkin ise şu değerlendirmeleri yaptı:  “Önümüzde çok büyük bir seçim var.  Tarihi önem taşıyan bu seçime 45 gün kaldı. 45 gün sonra farklı bir sabaha ve farklı bir güne uyanacağız.” Konuşmasında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de eleştiriler getiren Özcan, “tek adama dayalı rejimlerde demokrasi, adalet ve özgürlüklerden söz edilemeyeceğini söyledi. Özcan, “işte bu noktada bizler CHP olarak demokrasiyiisteyen bütün kesimlerle birlikte ömünüzdeki bu kritik seçimde eşitliği, adaleti, özgürlüğü ve barışı merkeze alarak sizlerle birlikte iktidara yürümekteyiz” dedi.


Kadın ve gençlerin de seçimi olacak
Yaklaşan seçimin kadınların ve gençlerin de seçimi olacağına vurgu yapan Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü. “Yaşanan son siyasi gelişmeler neticesinde oluşan tabloda Cumhur İttifakı demokrasi karşıtlığının da ötesinde kadını yok sayan kadın haklarını kısıtlayan bir anlayış haline gelmiştir. 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi ne dair kanuna yönelik son tartışmalar da bunun göstergesidir. Ama biz burada verdiğimiz mücadelede her  zaman kazanılmış haklarımızdan asla  vazgeçmeyeceğiz dedik."

Çocukların gelişiminde beslenmenin önemi 
Özcan, UNICEF, OECD ve TÜBİTAK verilerini paylaşarak sürdürdüğü konuşmasında, “dünya mutluluk endeksinde 137 ülke arasında 106’ncı sıradayız. Yine UNICEF ve TUİK’in çocuklarımıza yönelik yaptığı araştırmada beslenmek için gerekli gıdaya erişimde sıkıntılar yaşanmaktadır” ifadelerini kullanan Özcan, yaklşaşan seçimin bu noktada da büyük önem taşıdığını belirtti.


Tabanın sesine kulak veriyoruz
Kamu harcamalarında gördükleri yanlışlıklara da işaret eden Özcan, toplantının ardından  Haber 48 mikrofonlarına konuştu.  Özcan, “her zamanki gibi Ortaca’da geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik.  Çok verimli bir toplantı oldu. CHP her zaman örgütünü  ve tabanını dinleyen ve o talşepler doğrultusunda hareket eden bir  yapıya sahiptir. O noktada daha iyiyi bulmak için değerlendirmeler yaptık. Aynı zamanda iktidar mücadelesine yürüyüşümüzde ne kadar doğru adımları attığımızı bu toplantıda bir kez daha gördük. Kadın sorunlarını önceliyoruz. Çünkü son siyasi gelişmelerden de anlaşılacağı üzere artık kadını yok sayan haklarını kısıtlaytan ve yaşamdaki yerine müdahale eden bir anlayış oıluşmakta ve tüm kadınlar da buna en yüksek perdeden seslerini yükseltiyor.  Bir kez daha ifade ettik ki ne 6284 sayılı yasadan ne de kazanlılmış haklarımızdan asla vazgeçmiyoruz.”

Kaynak: Haber48