2022- 2023 sezonunda oynayacak tüm sporcu ve teknik adamların katıldığı yemekte, Genel Sekreter Mehmet Göktürk ASLAN, Çağdaş Bodrum Spor Erkek Basketbol Takımının, geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurdukları alt yapının önemine değinirken, bu sezon sonunda basketbol 1. Liginden süper lige çıkma hedeflerinden de bahsetti. ASLAN, “Güzel bir sezon geçirmek üzere güçlü bir takım kurduk. İlk hedefimiz Süper Lige çıkmak. Bodrum’u, Bodrumluları süper lige taşıyarak, Bodrum’un adını bir spor destinasyonu olarak da duyurmak istiyoruz. Bodrum ve civarında geleceğin Basketbolcularını yetiştirmek üzere kurduğumuz alt yapı bizler için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz seçmelerde 45 çocuğumuzu alt yapı kadrosuna aldık. Geçmişte Banvit, Beşiktaş, Galatasaray gibi önemli basketbol kulüplerinin altyapı organizasyonlarında görev alan, aynı zamanda U18 basketbol milli takım asistanlığı görevini aktif olarak yürüten Alp Baydar hocamıza görev verdik. Geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında” dedi.

Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı Bodrum Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdikleri tadilattan bahseden ayrıca Türkiye’de yeteri kadar futbol kulübü olduğunu, salon sporlarına daha fazla yönelmek gerektiğini belirten Çağdaş Bodrumspor Kulübü Başkanı Dağlarca Çağlar, “Genel Sekreterimiz Mehmet Göktürk ASLAN’ın da bahsettiği gibi geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında. Altyapıda spor okulları kısmımız olacak. Başta bölge çocukları olmak üzere başarılı gençleri seçip U11, U13, U15 takımları yaratacağız. Bu çocuklardan ve velilerinden asla büyük ücret almadan hatta Bodrum dışındaysa konaklama imkanını ve 3 öğün yemeğini verip, okul imkânı sunup akademi kuracağız. Bir nevi yıllar önce Banvit’in, Efes Pilsen’in hayata geçirdiği modeli uygulayacağız. En büyük hayalimiz, bizi mutlu edecek en önemli şey altyapımızdan yetişmiş bir çocuğun, 3-5 sene içinde büyük takımlara karşı oynadığını görebilmek. Çağdaş Bodrum Spordan çıkan bir gencin milli takıma, belki NBA’e girmesi bence bizim için de Bodrum için de inanılmaz bir duygu olur. Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar içerisinde önemli bir yer tutan tesisleşme konusunda önemli mesafeler kat ettik. Bodrum Kapalı Spor Salonudışında kendi kompleksimizi yapmak için arsa arayışlarımız devam ediyor.”
dedi. Çağlar, sözlerini “İyi transferler yaptık. Genel sekreterimiz, idari menajerimiz ve hocamız ile iyi bir kadro kurduk. İddialıyız. Bu sene Süper Lig hedefini koyduk. Bodrum’a ayrı bir heyecan katacağımızı düşünüyorum” diye tamamladı.