Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Cevat Şakir Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde başlatılan üstyapı çalışmalarında, kötü görüntü oluşturan kaldırımlar sökülürken yeni kaldırım imalatı çalışmaları da sürüyor. İnönü Caddesi boyunca karşılıklı olarak yapımı devam eden andezit kaldırım imalatının tamamlanmasının ardından, cadde boyunca asfalt sökülerek sıcak asfalt çalışması yapılacak. Otomobil ve motosiklet park yerleri ve aydınlatma yenileme çalışmalarının yapılacağı İnönü Caddesi’ndeki çalışmaların bitmesinin ardından ekipler, Gümbet Mahallesi Ayaz Caddesi’nde çalışmaya başlayacak. İnönü Caddesi ile Ayaz Caddesi’nin bir bütün halinde ele alınarak projelendirdiği çalışmaların aralık ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Her iki caddedeki çalışmalar kapsamında, toplamda 4 bin 200 metre traverten kaldırım imalatı, 2 bin 200 metre engelli yürüyüş yolu, 750 metre yağmur suyu hattı ve 60x60 ebatlarında 125, 80x100 ebatlarında 10 adet mazgal imalatı, otomobil ve motosiklet park yerleri ile sıcak asfalt çalışması yapılacak.

BAŞKAN ARAS ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cevat Şakir Mahallesi İnönü Caddesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceleyerek esnaf ve yurttaştan gelen talep ve önerileri dinledi. Fen İşleri ekiplerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aras, cadde boyunca esnafa hayırlı işler dileyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Esnaf ve yurttaşın talep ve önerilerini de dinleyen Aras, bazı talep ve önerileri de yerinde inceleyerek yurttaşla fikir alışverişinde bulundu.

Fen İşleri ekipleri, 14 Kasım itibariyle Bodrum merkez Dere Sokak’taki yağmur suyu hattında menfez çalışmasına başlayacak. Menfez çalışmasının ardından da kaldırım ve yol çalışmaları yapılacak.