Turizmin önde gelen yerlerinden olan Muğla'nın Bodrum ilçesi eşsiz güzelliğe sahip koylarıyla turizme hizmet etmeye devam ediyor. Bodrum açıkları başta olmak üzere, Türkbükü, Gündoğan, Yahşi, Bitez ve Güvercinlik mahallesi açıklarında irili ufaklı onlarca motor yat koylarda yüksek gelirli tatilcileri ağırlıyor. Milyonluk yatlarda bulunan tatilciler, hem mavinin hem de yeşilin keyfini sürüyor. 

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, AA muhabirine, deniz turizmiyle ünlü Bodrum'a her yıl talebin artarak devam ettiğini söyledi.

Dinç, eylül ayına girilmesine rağmen koylardaki yat hareketliliğine değinerek, "Yat hareketliliğinin halen devam ettiğini görüyoruz. Bodrum ekonomisine çok büyük fayda sağladığını düşünüyorum. Teknelerimiz genelde güneyde konaklıyor. Burada da özellikle yerli misafirlerimiz teknelerini bırakıp hafta sonları İstanbul'a gelip gidiyor. Dolayısıyla tekneler kaptanı ve personeliyle koylardan ayrılmıyor." dedi.

Dinç ayrıca "İlçeye mega yatların gelişi devam ediyor çünkü çok iyi hizmet alıyorlar. Bodrum'da deniz turizminin gelişmesinin en önemli etkenlerinden biri de karadan denizdeki teknelerimize çok iyi hizmet veriyor olmamız. Dolayısıyla bu hizmetlerin karşılığında da mega yatlarımız Bodrum markamızda... Bodrum'daki bu rahatlığı ve aynı şekilde de karadan almış olduğu hizmetten dolayı da bu bölgeleri tercih ediyorlar. Biz Bodrum olarak her yıl bu mega yatların sayısının artmasını istiyoruz. Çok ciddi bir ekonomi girdi sağlıyorlar. Tekne hareketliliğinin kasım başına kadar süreceğini öngörüyoruz." şeklinde konuştu. 

Kaynak: AA