Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Meclisi tarafından Cengiz İnşaat'ın Gökburun'da yapmayı planladığı turistik tesis için belediye tarafından verilen yapı ruhsatının yeniden incelenme kararının ardından açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aras, "Değerli Bodrumlular.. 2013 yılında Özelleştirme idaresi tarafından CENGİZ İNŞAAT AŞ’ye satılmış bulunan Gölköy Mah. Gökburun Mevkii 306/1 parsel için 12/12 2022 tarihinde Belediyemizce verilmiş olan 60 adet yapı ruhsatı İPTAL edilmiştir" dedi.

Aras ruhsatların iptal edilme nedenine ilişkin; "İptal gerekçemiz; Söz konusu satışa konu araz ile ilgili olarak HAK SAHİPLİĞİ iddiasında bulunan bir grubun açtığı dava sonucunda Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun verdiği “Özelleştirmenin İptali” kararının; Özelleştirme Yüksek Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle UYGULANMAMASININ, Anayasa’nın 138. Maddesinde belirtilen, YASAMA VE YÜRÜTME ORGANLARI İLE İDARE, MAHKEME KARARLARINA UYMAK ZORUNDADIR. BU ORGANLAR VE İDARE, MAHKEME KARARLARINI HİÇBİR SURETLE DEĞİŞTİREMEZ VE BU KARARLARIN YERİNE GETİRİLMESİNİ GECİKTİREMEZ hükmüdür." ifadelerini kullandı.