Otogar ile tuhafiye pazarının bulunduğu arazinin birleştirilerek yap-işlet-devret sistemiyle ihaleye verileceğini belirten Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir; "Bölgeye yaklaşık 20 bin metrekare alan üzerine içerisinde katlı otopark, Sinema, Kültür merkezi. Spor kompleksleri olan bir AVM yapmayı planlıyoruz." dedi.

Valilik başkanlığında toplanan İl İdare Kurulu'nun resmi yazısının beklendiğini ifade eden Başkan Uzundemir, sürecin resmi yazı Belediyeye ulaştığında başlayacağını açıkladı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin alınan karara itiraz etme hakkının olduğunu dile getiren Uzundemir, daha önce Dalyan Kanalı ile ilgili alınan kararın mahkemeye taşındığını ve Büyükşehir Belediyesi'nin talebinin reddedilerek, Dalyan Kanalı'nın Ortaca Belediyesi'ne geçtiğini hatırlattı.

Başkan Uzundemir otogarın asıl yerinin hal bölgesi olduğunu belirterek; "Resmi yazı elimize geçince Büyükşehir'e Otogar arazisi üzerinde yapmayı planladığımız bir proje var deyip Büyükşehirden Otogarı acilen taşımalarını isteyeceğiz. Zaten otogarın asıl yeri Hal Bölgesi. Burada da kendilerine süre verip Kanalın idaresini nasıl aldıysak otogar arazisini de alacağız. Otogar işletmeciliği zaten Türkiye genelinde Büyükşehir Belediyelerinde. Bize arazisi lazımdı. Buraya Ortaca’nın çehresini değiştirecek büyük bir projemiz var ve süreci bekliyoruz." dedi.