AK Parti Dalaman İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen programa AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Şefik Oğuz, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ve partililer katıldı. 27'nci dönem AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, sözlerine siyasetin uzun soluklu bir maraton olduğunu söyleyerek başladı. Gökcan; "2003 yılında Ak Parti'ye üye oldum. Ak Parti'de yıllarca sizlerle birlikte çalıştık. 2018 seçimlerinde Muğla milletvekilliği ile taçlandırdık." şeklinde konuştu.

Milletvekilliği boyunca herkesin gönlünde taht kurmak için kendine söz verdiğini ifade eden Yelda Erol Gökcan; "Siyasette nasıl geldiğinizden daha çok nasıl bıraktığınız önemli. 5 yıllık dönemde her zaman yanımda oldunuz. Dalaman halkını ben çok seviyorum. Benden yana hakkım varsa helal, hoş olsun. Sizlerin de hakkınızı helal etmenizi istiyorum." dedi.

"BU SEVDA BURADA BİTMEZ"

Muğla için yapılacak çok şeyin olduğunu dile getiren Yelda Erol Gökcan; "Bundan sonraki süreçte Muğla'mız için çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz. Yeryüzü cenneti Muğlamıza, bu memleketimize daha yapacak çok işimiz var. Bu sevda burada bitmez." dedi. Gökcan'a konuşmasının ardından AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Şefik Oğuz tarafından teşekkür plaketi verildi. Programın ardından Gökcan, Haber48 Gazetesi'ne açıklamalar yaptı.

"20 YILDIR SAHADAYIZ"

AK Parti siyasetine 2003 yılında üyelikle başladığını kaydeden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan görev yaptığı alanları; "İl Başkan yardımcılığı, il kadın kolları başkanlığı, il genel meclis üyesi adaylığı, Muğla'dan seçilen ilk kadın kolları MKYK üyesi, Sayın Binali Bey'le birlikte ana kademe MKYK üyesi, Genel merkez tanıtım ve medyadan sorumlu başkan yardımcıılığı, en son milletvekilliği. Tabi bu teşkilatla birlikte yaklaşık 20 yıldır sahadayız. 20 yıldır çok yerel seçim, genel seçim geçirdik. Birçok ilçe başkanımla, kadın kolları başkanımla birlikte çalıştık." şeklinde sıraladı.

28'inci dönemde aday listesinde yer almadığını söyleyen Milletvekili Gökcan; "27'nci dönem milletvekili olarak sahadayım. Bütün ilçeleri ziyaret ediyorum. Hem teşekkür ediyorum hem onlarla helalleşiyorum. Çok güzel bir dönem geçirdik. Çok güzel işler yaptık. Muğla'ya çok güzel yatırımlar yaptık. 2019 yerel seçimlerinde Dalaman Belediyesi'ni Ak Belediyecilikle buluşturduk. Kıymetli Belediye Başkanım her hafta sonu Ankara'daydı. Ankara'daki bakanlıklarda Dalaman ve Muğla'ya yapılacak olan yatırımların takibinde bulunduk." diye konuştu.