Muğla Süper Amatör Ligi Play Off grubunun lideri  1000a Yapı Ortaca Belediyespor ilk yarısı golsüz sona eren karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başladı. Yakaladığı fırsatlar değerlendirmeye çalışan siyah beyazlı ekip, Mehmet Gülmez'in 53'üncü dakikada attığı golle 1-0 öne geçti. Konuk ekip Milas Belediyesi Beçin Gençlik Spor Kulübü güçlü rakibi karşısında bir penaltı atışından yararlanamadı. Mücadeleyi 1000a Yapı Ortaca Belediyespor 1-0 kazanarak liderliğini sürdürdü.

1000a Yapı Ortaca Belediyespor’un Milas Belediye Beçin Gençlikspor önünde 1-0 kazanarak şampiyonluğa iyiden iyiye yaklaştığı maç sonrasında hem teknik adam, hem futbolcular, hem de yöneticiler Haber 48 Gazetesi'ne konuştu. 

Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte yönetici ve teknik ekibiyle sahada bir sevinç yumağı oluşturan 1000a Yapı Ortaca Belediyesporlularda maç sonu röportajlarına takımın savunma oyuncularından Efe Fatih Eryener ile başladık.


Efe Fatih Eryener; “Çok iyi bir maç oynadık.”
 “İyi hazırlanmıştık. Sezon başından beri şampiyonluk hedefiyle kurulan bir takımız. Ona göre oynuyoruz ve Marmaris’te işi bitireceğiz inşallah.”


“Maçın golcüsü” Mehmet Gülmez 
 “Takımımın galibiyet golünü attığım için çok mutluyum. Bütün arkadaşlarımızla birlikte çok iyi mücadele ettik. Biz şampiyon bir takımız. Final maçında da elimizden ne geliyorsa yapıp şampiyon olacağız. Size de ayrıca teşekkür etmek isterim. Burada yaptığınız canlı yayınlarla  uzakta olan yakınlarımız ve ailemiz de izliyor.”


Teknik Direktör Erhan Özer “Yüzde 99,99 şampiyonuz.”
Teknik kapasitesi yüksek bir takım oluşturan başarılı teknik adam, matematiksel olarak herşey bitmiş değil ama yüzde 99, 99 şampiyonuz. İnşallah  play off sonrasındaki büyük finalde de kazanacağız. Ortaca’yı hak ettiği yere BAL Ligi’ne taşıyacağız. Sırasıyla önce BAL Ligi, ardından yine bir düzenleme ve planlamayla Üçüncü Lige çıkacağız.”


Takımın isim sponsoru olan 1000a Yapı Yön. Krl. Bşk. Çağlar Alkılı; “Öncelikle sizlere ç.ok teşekkür ediyoruz. Hep beraber oldunuz yanımızda oldunuz sizinle diğer maçlara da gittik. Ama şunu söylemek istiyorum. Burada 5 polis arkadaşımız ancak vardı. Muğla’da TOMA araçları veya jandarmalar eşliğinde maçlara çıktık.Burada seyircilerimiz hep dostluk mesajı verdiler ve futbolun sahada oynandığını gösterdiler. Yönetim olarak ilk maçımızdan itibaren önce normal sezonda sonra play off grubunda şampiyonluğa inanmıştık. Her durumda lider durumdaydık. “

Yönetim kurulu üyesi bir başka isim Adem Çolak da Haber48 aracılığıyla şu sözleri söyledi: “Başta Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir ve yönetim kurulu olarak elimizden gelen herşeyi yaptık.  6 puan farkı sonuna kadar götüreceğiz. Play out maçında da Yatağanspor’u yenip bir üst lige çıkacağız. Zeminin kötülüğü riski de beraberinde getirdiği için bu tür maçlarda çok dikkatli olmak lazımdı. Hata yapmadık kazandık inşallah sonu da hayırlı olacak.”

Tarık Özalp; “Şu ana kadar bir mağlubiyetimiz var o da bizim için nazar boncuğu olsun. Bizim artık play out’a odaklanmamız gerekiyor.  O maçı da kazandıktan sonra tekrar eskiden olduğumuz yere geri dönmek istiyoruz. Bütün hedefimiz bu yönde.”

Takımın ikinci başkanı Özkan Kalkan da; “yöneticiler ve teknik heyet olarak bu maçın zor olacağını biliyorduk . Gördüğünüz gibi saha çok ağır.Ancak bu olumsuzlara rağmen bizi yanlız bırakmayan taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Erhan ve Muhammed hocamıza çok teşekkür ediyorum.Takımı  iyi hazırlamışlar. Bu maçtan mutlak galibiyetle ayrılmamız gerektiğini biliyorduk. Çünkü her maç bizim için bir final. Umuyoruz önümüzdeki hafta Marmaris deplasmanından da galibiyetle döneceğiz. Yönetim olarak sizlere de çok teşekkür ediyoruz. “

Takımın başkanı Erem Kaya; “Temkinli konuşmayı seviyorum. Daha şampiyon değiliz ama Cumartesi Marmaris’e kupayı kaldırmaya gideceğiz. Oradan da galibiyetle dönüp play out maçı için 29 veya 30 Nisan tarihini bekleyeceğiz. Uzun zamandır hazırlanıyoruz, söyleyecek çok şeyimiz var ama şu an için takıma adapteyiz. Hiç bir şey tek başına olmuyor, yönetim olarak büyük bir aileyiz. Sizin aracılığınızla belediye başkanımız Alim Uzundemir’e çok teşekkür ediyorum. Desteğini hiç bir zaman eksik etmedi bizden. Ben şampiyonlşuk değil play out maçından sonra sevineceğim. İnşallah o zaman bu kulübü eski başarılı günlerine döndürdüğümüz zama sevineceğiz.”

Kaynak: Haber 48