İlk yarıda rakibinin etkili oyunu karşısında dengeli bir tavır sergileyen 1000a Yapı Ortaca Belediyespor yakaladığı fırsatları iyi değerlendirdi. Efe Fatih Eryener ve Çağlar Dağ'ın attığı gollerle ilk yarıyı önde kapatan konuk ekip ikinci yarıda oyunun kontrolünü sağladı. 

İkinci yarıda Mehmet Gülmez'in attığı golle skoru 3-0'a getiren 1000a Yapı Ortaca Belediyespor zorlu deplasmandan 3 puanla ayrıldı. 1000a Yapı Ortaca Belediyespor bu sonuçla liderliğini sürdürürken en yakın rakibi Ortaköyspor'la arasındaki puan farkını 6'ya yükseltti.

1000a Yapı Ortaca Belediyespor Teknik Direktörü Erhan Özer maç sonunda yaptığı açıklamada; "Önemli bir maçtı ama bizim için final maçı değildi. Biz bu skoru bekliyorduk. Pozisyon bulmakta hiçbir zorluk çekmiyoruz. Pozisyonları ilk yarılarda gole çeviremediğimiz için sıkıntılar oluyordu ama maçlarımızı yine de kazanıyorduk. Bu skoru burada bekliyorduk. Diğer maçın skoruna göre de Çarşamba günü bizim final maçımız olacak." dedi.

Play Off grubunda 1000a Yapı Ortaca Belediyespor için final maçının Çarşamba günü Milas Belediye Beçin GSK ile oynanacağını belirten deneyimli teknik adam; "Play Out mücadelesi olan büyük final için çalışacağız. Bu bir takım işi. Burada ne futbol oynuyorsak, ne yaşıyorsak futbolcularımızın kapasitesi ile ilgili. Kapasiteleri çok yüksek. BAL Ligi, hatta 3.Lig ve 2.Lig'de oynayabilecek kapasitede futbolcularımız var. Biz bunu sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Antrenmanlarımızı da Süper Amatör takımı gibi yapmıyoruz. Mental olarak öyle hazırlanmıyoruz. Bunun da sonuçlarını sahada alıyoruz." dedi.
1000a Yapı Ortaca Belediyespor Başkanı Erem Kaya, "Ortaköy Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizi çok güzel misafir ettiler. Lige müthiç bir katma değer kattılar. Zor bir deplasmandı. Biz maçı kendimiz zorlaştırmadığımız sürece bizim rakibimiz yok. Futbolcularımızın ettiği mücadeleyi görüyorsunuz. Çok sağlam bir skorla dönüyoruz." dedi.

Erem Kaya rakipleri ile aralarındaki puan farkının 6'ya yükseldiğini belirterek; "Milas'ta güzel bir haber var. 6 puan bir fark oluştu en yakın rakiplerimizle. Çarşamba günü sahamızda Milas ekibini ağırlayacağız. Orada İnşallah şampiyonluk şarkıları söylemeye başlayacağız. Bu ekip Süper Amatör'de şampiyon olsun diye kurulmadı. Hedefimiz şampiyonluk değil. Bu ekip bu takımı 2024 projesi kapsamında önce BAL Ligi'ne, sonra 3.Lig'e çıkartmak için kuruldu." dedi.

Taraftar desteği ile ilgili konuşan Erem Kaya; "Taraftar gruplarımız, ailelerimiz, çok sevdiğimiz arkadaşlarımız yanımızda. Burada da bizi yalnız bırakmadılar. Çarşamba günü stadımzın tamamen dolacağından eminim. Çünkü biz meşaleyi yaktık. Bizim en büyük destekçimiz taraftarlarımız." ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Habr48