Sözlerine şampiyonluğun arkasında çok fazla etken olduğunu söyleyerek başlayan 1000a Yapı Ortaca Belediyespor başkanı Erem Kaya, "Ortaca Belediyespor şampiyon oldu demekle olmuyor. Ortaca Belediyespor'un şampiyon olması için birçok farklı etken var. Sezon başından beri, hatta 2021-2022 sezon başlangıcından beri. Yaptıklarımızı bir biz biliriz, bir de yüce rabbim bilir. Nelerle uğraşıyoruz. Söyleyeceğim çok şey var. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Biraz duygusalım. Söyleyecek çok şey var. 2022-2023 Sezonu Muğla Süper Amatör Ligi şampiyonu yine Ortaca Belediyespor." şeklinde konuştu. 

"BEN BU LİGDE MÜCADELE ETTİĞİM SÜRECE BU LİGİN KRALI BENİM"

Önlerinde son olarak Play Out Final maçı olduğunu belirten genç başkan; "Şampiyon olduk. Çok şey konuşacağız. Ama maalesef B grubunda şampiyon olduk çıkamadık. Play off'ta yine şampiyon olduk çıkamadık. Bir sistem var. Bizi büyük bir play out final maçı bekliyor. Çalışarak, inanarak, güvenerek bu takımı kurduk. Buralara kadar geldik. Muğla Süper Amatör Ligi şampiyonu Ortaca Belediyespor'dur. Ben bu ligde mücadele ettiğim sürece bu ligin kralı benim. Büyük konuşmadım. Şimdi büyük konuşuyorum." dedi.

"30 YILDIR GÖREVDESİNİZ"

Muğla'da Süper Amatör Ligi'nin iki gruba ayrıldığını ifade eden Erem Kaya; "Sezon başında dedik ki bu ligi tek grup yapın. Dediler ki takımların maliyetleri artar, deplasman giderleri artar. Türkiye'nin birçok ilinde tek grup olmasına rağmen Bizde maalesef ikiye ayrıldı. İlk üç takımları lige taşıdılar. Tam da devre arasıydı. Takımlarımızın hepsi para harcadı. Yazık günah değil mi Marmaris Gençlikspor'a, Ortaköyspor'a, Beçin Spor Kulübü'ne? Ne kadar para harcadıklarını biliyorum. 30 yıldır görevdesiniz. Önümü ilikliyorum, saygı duyuyorum ama lütfen kulüplerin önerilerini dikkate alın. Biz sizlere akıl verecek yaşta da, tecrübede de değiliz." dedi.

"LİGİN HİÇBİR MARKA DEĞERİ YOK"

B grubunda şampiyon oldum ne oldu? Play Off'ta şampiyon oldum ne oldu? Elime ne geçti? Ligin hiçbir marka değeri yok. Marka değerini arttıran Ortaca Belediyespor'dur, Marmaris Gençlikspor'dur, Ortaköyspor'dur, Beçin GSK'dır. Bizler kendimizi gazlaya gazlaya ligin marka değerini arttırdık bu sene. Bizlerin söylemleri sadece öngörü. Öngörülere kulak asın. Kararı verecek olan  sizlersiniz. Ne oldu şimdi? Lig tek usul de olsaydı yine şampiyon olacaktım. İkiye ayırdınız, play off'a çıktım yine şampiyon oldum. Çünkü ben bu takımı sezon başında kurdum. Bir defa para harcadım. Çok değerli kulüplerimiz sezon başında para harcadı. Play off'ta bir daha para harcadı. Bu işler böyle olmuyor. 


"SÖYLEYECEK BİR SÖZÜM VARSA, ALIR KARŞIMA KONUŞURUM"

"Ben hayatım boyunca kimsenin arkasından küfür etmedim. Benim adım Erem Kaya. Muğla Atatürk Stadı'nda Muğla ve Ortaköy bir maç yapmış. O maçı yöneten hakemimiz sosyal medya üzerinden kulüp müdürümüze demiş ki "Erem başkan bana niye küfür etti?" Ben o maçta orada bile bulunmamama rağmen müdürüme dedim ki "Hocaya sor beni görmüş mü?" Beni görme ihtimali yok çünkü ben maçta değildim. Ben adamın arkasından küfür etmem, arkasından da konuşmam. Söyleyecek bir şey varsa karşıma alırım söylerim. Ama yine küfür etmem."

"HAKEMLERDEN RİCAM, VEBAL ALMAYIN"

Hakemlerin bu sezon başarılı maçlar yönettiğini belirten 1000a Yapı Ortaca Belediyespor başkanı Erem Kaya; "Hakem camiasına bugüne kadar bu sezon boyunca hiçbir şekilde ağzımı açmadım. Onlar da insan, onlar da hata yapabilir dedim. Bu sene çok iyi bir yönetim yaptılar. Hiçbir takımın skoruna etki etmediler. Onlardan da bir şahsi ricam var. Kulüplerimiz ciddi anlamlarda paralar harcıyor. Siz bunlara vebal olmayın. Çıkın bu sezon olduğu gibi bu şekilde yönetmeye devam edin. Hepsinin emeğine, alın terine sağlık." şeklinde konuştu.

"ORTACA BELEDİYESPOR'U YENİDEN BAL LİGİ'NE ÇIKARMAK İSTİYORUZ"

"Muğla Süper Amatör Ligi bana göre bu sezon bitmiştir. Biz şampiyon olduk. Konuşmamız gereken çok şey, yapmamız gereken çok şey var. Ortaca Belediyespor'u BAL Ligi'ne yeniden çıkartmak istiyoruz. Bunu isteme sebebimiz kendi duygularımızı, egolarımızı tatmin etmek değil. Memleketimizde yüzlerce yetişen genç kardeşimiz var. Bir futbol A takımı ne kadar alt seviyede olursa alt yapı da o kadar alt seviyede olur. Bir futbol A takımı ne kadar üst seviyede olursa alt yapı da o kadar üst seviyede olur."

"BU TAKIMI DÜŞÜRENLER ORADA, GİDİN HESAP SORUN!"

Kulüpteki 7 yöneticinin her birinin yaklaşık 2 milyona yakın para harcadığını söyleyen Erem Kaya; "Ortaca Belediyespor Futbol A takımını ne Belediye Başkanı, ne de bu yönetim düşürmedi. Düşürenler gidin orada. Hesap sorun. Bir belediye başkanının bu takımı ligden çekme yetkisi yoktur. Yönetim kurulunun yetkisi vardır. Yönetim kurulunun bu ligde mücadele etmeye gücü yoksa etmeyecekti, çekilecekti, başka bir yönetime bu görevi teslim edecekti. Yeni yönetim geldi. Belediyenin bize verdiği bütçe, aldığımız para, bize sağladığı imkanlar belli. Her bir arkadaşımın, 7 tane yöneticinin bugüne kadar cebinden 1,5-2 milyona yakın para çıktı. Helal, hoş olsun. Bu memlekette çalışıyoruz. Bu memlekette kazanıyoruz. Bu memleketin çocuğuna harcıyoruz. Bu kadar basit. Ne kadar yukarıya çıkarsak bu memleketin çocuğu spordan o kadar faydalanacak" dedi.

"SON BİR 90 DAKİKAMIZ KALDI"

1000A Yapı Ortaca Belediyespor'u öne BAL Ligi'ne, ardından da 3.Lig'e çıkarmak istediklerini ifade eden başarılı başkan Erem Kaya; "Niyetimiz, amacımız, hırsımız belli. Son bir 90 dakikamız kaldı. İnşallah o 90 dakikada galip gelip bu takımı önce BAL Ligi'ne, hedef 2024 kapsamında da 3.Lig'e çıkarmak istiyoruz. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık. Bizimle olan bizimledir. 2021-2022 sezonunda yönetimi teslim aldığımda, ligin başlamasına 14 gün vardı, bırakın futbolcuyu, kulüpte futbol topu yoktu. Biz 2021-2022 sezonunda Süper Amatör Ligi şampiyonu olduk. İnandık, mücadele ettik. 2022-2023 sezonunda da şampiyon olduk." şeklinde konuştu.


Konuşmasında ailesine ve sevdiklerine teşekkür eden 1000a Yapı Ortaca Belediyespor'un genç başkanı Erem Kaya, "2 yıldan beri her anımda benden desteğini eksik etmeyen, her anımda yanımda olan, gücüme güç katan eşime çok teşekkür ediyorum. Her anlamda dağ gibi arkamda duran Ekrem Ustama çok teşekkür ediyorum. Üzerimde 8 ayın yorgunluğu var. Bir an olsun dualarını eksik etmeyen anneme çok teşekkür ediyorum. İsveç'ten kardeşim, İstanbul'dan abim izliyor. Onlara çok selam yolluyorum. İzmir, Ankara, İstanbul'da çok sevdiklerim var hepsine selam söylüyorum. Her daim desteklerini benden eksik etmediler. Yönetimime çok teşekkür ediyorum. Dağ gibi arkamda durdular. Belediye başkanım Alim Uzundemir'e çok teşekkür ediyorum. Benden ve kulüpten desteğini eksik etmedi. Teşekkürler bitmeyecek. Sezon başındaki hocamız Mehmet Yıldız'a çok teşekkür ediyorum. Haber48 ailesine, Metin Gire'ye çok teşekkür ediyorum. Bize o kadar büyük destek oldunuz, sesimize ses oldunuz. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Emeğinize, yüreğinize sağlık." dedi. 

Kaynak: Haber48